UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Кремлі не чекають, що візит Юнкера змінить відносини Росії з ЄС – NYT

Але, за словами Пєскова, це свідчить про "готовність" вести діалог.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер погодився відвідати економічний форум в Санкт-Петербурзі 16 червня. Але в Москві не чекають, що цей його стане переломним моментом у відносинах між Росією і ЄС.

Про це повідомляє New York Times з посиланням на слова прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова.

"Я не був би таким оптимістом і не шукав би у кожному кроці ЄС знаків, які б свідчили про якісь зміни. Але найбільш позитивний елемент цієї поїздки в тому, що вона демонструє готовність і бажання вести діалог, націлений на досягнення консенсусу у тих питаннях, на які в нас ще є великі розбіжності в поглядах", - сказав Пєсков.

Юнкер стане першим серед чиновників ЄС найвищого рівня, хто відвідає Росію з 2014 року, коли російські війська окупували український півострів Крим і розв'язали війну на Сході України.

В березні видання Wall Street Journal повідомляло, що Юнкер може поїхати в Росію у червні. Неназваний чиновник у Брюсселі повідомив виданню, що рішення Юнкера, прийняти запрошення в Санкт-Петербург чи ні, буде залежати від подій на Сході України впродовж найближчих тижнів. Ще один європейський дипломат прокоментував, що якщо голова Єврокомісії вирішить поїхати в Росію, то "це буде ідіотський вчинок".

Читайте також: Путін відпустив Савченко, щоб вона стала проблемою Порошенка – The Economist

Нині видання Sueddeutsche Zeitung застерігало, що скасування санкцій проти Росії означатиме кінець єдності ЄС. Якщо санкції будуть "поетапно" скасовуватися до того, як Україна відновить контроль над своїм кордоном, Москва зрозуміє це однозначно як сигнал, що європейської єдності більше немає. А платити за це доведеться українцям. У свою чергу, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр допустив поступове скорочення санкцій проти Росії, якщо Москва буде виконувати Мінські угоди. Міністр повідомив, що з моменту введення санкцій досягнуті помітні успіхи у справі врегулювання кризи, а саме, що зараз загроза відкритого військового конфлікту знівельована.