UA / RU
Підтримати ZN.ua

В КНДР розкритикували США за військову підтримку Тайваню і пообіцяли допомогти Китаю “захистити суверенітет”

КНДР все більше прагне тісніших зв'язків із Китаєм.

Північна Корея заявила, що план Вашингтона надати зброю Тайваню відображає його "зловісний намір" стримувати Китай і посилить регіональну напруженість до "точки спалаху війни". Про це повідомляє Yonhap.

Минулого тижня Сполучені Штати оголосили про надання військової допомоги Тайваню на 345 мільйонів доларів США, яка передбачає передачу зброї острову з власних запасів Вашингтона, що розглядається як зміцнення можливостей самооборони Тайваню проти Китаю.

Читайте також: Військова допомога Тайваню: Китай закликав США відмовитися від "неправильного та небезпечного" шляху  

"США публічно заявляють, що дотримуються принципу єдиного Китаю, але в тилу підбурюють до "незалежності" Тайваню, невіддільної частини Китаю", - заявив представник Міністерства закордонних справ Північної Кореї, назвавши цей крок "подвійною грою" з боку США.

Генеральний директор Департаменту у справах Китаю Міністерства закордонних справ Північної Кореї Мейонг Йонг Рім заявив, що США прагнуть зробити Тайвань "окопом першої лінії для реалізації своєї стратегії стримування Китаю", щоб в кінцевому підсумку забезпечити собі "гегемоністську" позицію в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Чиновник підтвердив готовність Пхеньяна допомогти Китаю захистити свій суверенітет і досягти "священної справи об'єднання", попередивши, що Вашингтон зіштовхнеться з невизначеними наслідками, якщо продовжить "провокувати" Пекін.

"Якщо США продовжуватимуть небезпечні дії, провокуючи основні інтереси Китаю, неодноразово порушуючи червону лінію, встановлену Китаєм у тайванському питанні, їм, безсумнівно, доведеться заплатити за них високу ціну", - наголосив Мейонг.

Ця заява з'явилася в той час, коли Північна Корея все більше прагне тісніших зв'язків із Китаєм, своїм найбільшим союзником і економічним “благодійником”, поряд із Росією, на тлі посилення тристоронньої співпраці в галузі безпеки між Сеулом, Вашингтоном і Токіо.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин нещодавно з'явився на військовому параді, присвяченому 70-й річниці угоди про перемир'я в Корейській війні, разом з міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу і членом політбюро Комуністичної партії Китаю Лі Хунчжуном. Це перші іноземні делегації, які відвідали КНДР з початку спалаху пандемії COVID-19.

Читайте також: Японія, США та Південна Корея обговорюють проведення регулярних самітів на тлі загрози з боку КНДР та Китаю — Kyodo

Нема практично найменшого сумніву в тому, що Росія «підгодовує» КНДР продовольством і технологіями в обмін на постачання озброєнь і підтримання напруженості в регіоні щодо найближчих союзників США — Південної Кореї та Японії. Логіка проста — що більше Вашингтон зосереджений на Азії, то менше в нього часу й ресурсів підтримувати Україну на європейському театрі воєнних дій. На що розраховує Кремль і як він має намір використовувати у власних цілях Пхеньян і Пекін, читайте в статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Путін готується до ескалації — відразу на двох фронтах».

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».