UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС заборонили використання одноразових пластикових виробів: директива набрала чинності

У Європі борються із забрудненням навколишнього середовища.

В ЄС з сьогоднішнього дня заборонено використання деяких видів пластикової продукції.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії (ЄК).

Увійшовши в силу директива про пластик одноразового використання встановлює суворі правила і покликана зменшити кількість продукції та упакування, які входять в десятку найпопулярніших предметів, що забруднюють пляжі Європи.

В регіонах, де альтернативні варіанти легко застосовні й доступними за ціною, одноразові пластмасові вироби будуть заборонені зовсім. Використання інших продуктів буде обмежене за допомогою дизайну, маркування та зобов'язань по очищенню тим, хто їх виробляє.

"Європа прощається з одноразовими пластиковими тарілками, столовими наборами, соломинками, паличками для повітряних куль і ватяними паличками, контейнерами для їжі та напоїв з пінополістиролу і всіма товарами з оксорозкладного пластику", - написав у своєму мікроблозі в Twitter єврокомісар з навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічюс.

Про заборону пластика в ЄС домовилися ще у 2019 році, і держави-члени ЄС мали два роки, щоб ввести його у своє національне законодавство.

З 3 липня заборонені одноразові пластикові вироби:

Директива ЄС передбачає, що в найближчі кілька років вступлять в силу інші необхідні обмеження.

Читайте також: У світі лише за один день використовують близько 7 млрд масок – WWF

До 2029 року 90% використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані в сміття і відсортовані. Крім того, до 2025 року в складі пластикових пляшок повинно бути не менше 25% матеріалу, який можна переробити. До 2030 року такого матеріалу в пляшках має бути не менше 30%.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла закон № 2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Документ підтримали 297 народних депутатів.

Зокрема, закон забороняє поширення в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг: надтонких пластикових пакетів; тонких пластикових пакетів; оксоруйнівних пластикових пакетів.

Також повідомлялося, що мікробіологи знайшли новий спосіб очищення навколишнього середовища від мікропластику і хочуть використовувати для цього бактерії. Мікропластик - це пластикові фрагменти менш як 5 мм, які потрапляють в навколишнє середовище в результаті виробництва і розкладання, наприклад, пластикових пакетів або пляшок, або під час щоденних занять, таких як прання одягу з синтетичних тканин.