UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ємені хочуть запобігти екологічній катастрофі: хусити влучили в суховантаж з добривами з Саудівської Аравії

Підбите терористами судно Rubymar, яке має на борту 22 000 тон сульфоамофосу, тоне у Червоному морі. 

Влада Ємену шукає міжнародної допомоги після того, як минулого тижня ракета хуситів влучила в зареєстрований у Великій Британії суховантаж Rubymar в Червоному морі, який перевозив добрива з Саудівської Аравії до Болгарії, передає агенція «Інфоіндустрія» з посиланням на арабські видання Asharq Al-Aswat и Al Joumhouria. Таким чином керівництво країни хоче запобігти екологічній катастрофі.

Читайте також: США назвали екологічною катастрофою пошкодження атакованого хуситами судна

Напади хуситів на судна в Червоному морі та Аденській затоці зросли з 19 листопада 2023 року. З того часу здійснено 48 нападів, та пошкоджено щонайменше 11 кораблів.

Атаки передусім націлені на перевізників, пов'язаних з Ізраїлем, США та Великою Британією. США продовжують завдавати ударів по позиціях хуситів і перехоплювати їхні атаки за допомогою БПЛА, ракет і човнів. Кораблі ЄС готові приєднатися до французьких есмінців у Червоному морі для протидії нападам хуситів; Китай також направив військовий флот.

Є велика ймовірність екологічної катастрофи, якщо Rubymar, який втратив мореходність, затоне. В Ємені створено надзвичайний комітет для вирішення цієї кризи.

Читайте також: Збройні сили США і Великої Британії завдали чергових ударів по хуситам в Ємені

Rubymar, під прапором Белізу, завантажений 22 000 тон сульфоамофосу (NPS), має пошкодження корпусу в районі головного двигуна та вже забруднює навколишні води витоками мазуту. Уряд Ємену закликав допомогти запобігти потенційній екологічній катастрофі та в офіційній заяві засудив напад хуситів, який завдав значної шкоди після чого 24 члени екіпажу були евакуйовані.

Дрейфуючий корабель прямує до єменських островів Ханіш у Червоному морі, що викликає побоювання щодо великої екологічної катастрофи.

Щоб запобігти цьому, його намагатимуться буксирувати до Джибуті, але є ризик атаки хуситами рятівників. За оцінками фахівців судно може затонути впродовж найближчих 48 годин.

Раніше ми писали про те, що посуха в Панамському каналі  погіршує і без того напружену ситуацію, з якою стикається світова судноплавна галузь і ланцюги поставок через кризу в Червоному морі. Щомісяця через канал проходить 1000 суден, які перевозять понад 40 млн тонн товарів, що становить 5% світової морської торгівлі. Панамський канал має велике значення для світової торгівлі, але наразі ситуацію там погіршує посуха.