Висока смертність від коронавірусу в Італії встигла наробити галасу у ЗМІ. Кількість хворих і померлих у китайській провінції Хубей, звідки почав поширюватися Covid-19, і в цій країні, регулярно порівнюють.
Втім, ситуації з коронавірусом в Італії є два пояснення, наголошує науковий радник міністра охорони здоров'я, експрезидент Європейської асоціації громадської охорони здоров'я професор Вальтер Річкарді.
"Якщо порівнювати смертність в Італії та Китаї, здається, що показники в Італії зашкалюють, але якщо порівнювати Ломбардію і Хубей, регіони, де були епіцентри спалаху в двох країнах, то виявиться, що в Китаї епідемія охопила територію, де проживає 60 млн жителів, а це означає, що епіцентр епідемічного спалаху настільки ж великий, як і в Ломбардії, і що співвідношення і динаміка приблизно однакові", - зазначив він в інтерв'ю італійському виданню TPI.
За його словами, перша причина високої смертності в Італії - середній вік населення, отже, і середній вік пацієнтів. Друга – підхід до фіксації причин смерті.
За даними американської некомерційної організації Population Reference Bureau, Італія посідає друге місце в світі після Японії за середнім віком жителів країни. Із 60,34 млн осіб 22,8% - люди старші від 65 років.
Середній вік пацієнтів з коронавірусом в Італії – 63 роки, у китайському Вухані – 46. Коли пацієнти переважно літні, "вони мають більш небезпечні наслідки з погляду прогнозу", зазначив професор Річкарді.
До того ж, в Італії спостерігається тенденція до визначення коронавірусу як безпосередньої причини смерті. Водночас лише в невеликій кількості випадків вірус був прямою причиною смерті, пише LB.ua.
У коментарі The Telegraph Річкарді уточнив: в Італії вважають, що всі люди з коронавірусом, які вмирають в лікарнях, вмирають від коронавірусу, але, за даними Національного інституту здоров'я (ISS), тільки для 12% померлих коронавірус був прямою причиною смерті, у решти пацієнтів було принаймні одне супутнє захворювання.
Італія залишається найбільшим осередком спалаху коронавірусу в Європі. Найбільш уражені північні регіони країни: Ломбардія, Венето і Емілія-Романья. Із 9 березня на території всієї країни діє суворий карантин.
11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Covid-19 швидкими темпами поширюється по всьому світу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 140 країнах на всіх континентах. За офіційними даними, захворіли 307 297 осіб, з них понад 92 тисячі вилікувались, 13 049 померли.
Докладніше про епідемію коронавірусу в Італії читайте у статті Христини Суворіної "Вижити самому і захистити бізнес. Уроки Італії" для ZN.UA.