UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ірландії встановили обсяг споживаного мікропластика немовлятами

Дослідники встановили, що немовлята споживають до 3 млн частинок мікропластика щодня.

Вчені з Ірландії (Trinity College, Dublin) виявили в дитячих пластикових пляшечках сотні тисяч мікрочастинок пластмаси. Вони довели, що діти щодня споживають цю речовину разом з харчуванням, пише The Guardian.

Поки дослідники утримуються від заборони використання пластикового посуду, адже ще науково не доведено шкоду мікропаластіка для людського організму.

Але ось обсяг цієї речовини, який поглащается з їжею, вчених привів в подив.

"Дослідження ВООЗ 2019 го року показало, що людина споживає 300-600 мікрочастинок пластика щодня. Ми ж виявили, що набагато більше, швидше за все, мільйони", - повідомив професор хімії Джон Боланд. В основному ці частинки утворюються при стерилізації дитячого посуду.

Цікаво, що до даного дослідження хіміків підштовхнув випадок в лабораторії.

Після декількох експериментів дослідники помітили, що фільтри приладів сильно засмічуються, винуватцем чого і був мікропластік з поліпропіленової посуду. Вчені перевірили дитячий посуд з того ж матеріалу. Вони стерилізували десять пляшок для харчування відповідно до рекомендацій ВООЗ: протягом п'яти хвилин потримали кожен предмет посуду в гарячій воді (95 ℃). Посли висихання дослідники вивчили виявили в харчуванні до 4 млн мікрочастинок пластика на літр.

Провівши підрахунки, вчені встановили, що разом з молоком немовлята випивають в день до 3 млн частинок мікропластіка.

Боланд сказав, що поки не знає, якої шкоди завдає мікропластік організму. Але можна сказати, що дані частки - джерело токсичних речовин, небезпечних для організму.

Тим же, хто не готовий наслідувати приклад Боланда, порадили просто ретельніше промивати господарське начиння з цього матеріалу - рази три буде достатньо.

Читайте також: Німецькі вчені винайшли біопластик з відходів, який розкладається за рік

Раніше в ООН закликали всі країни по можливості відмовлятися від використання пластика або переходити на біорозкладні і нетоксичні матеріали, такі як папір, картон, каучук, скло, кераміка, природні волокна.

За оцінками фахівців, в результаті прийняття обмежувальних заходів у зв'язку з пандемією коронавируса COVID-19 відбулося скорочення викидів парникових газів до 5%, однак "далеко не всі заходи, спрямовані на протидію коронавірус, отримали позитивний ефект на навколишнє середовище".