Заступник міністра закордонних справ Ірану Амір Хусейн-Абдолахін заявив, що Тегеран не збирається співпрацювати з Вашингтоном з питань протистояння ісламському фундаменталізму.
Однак, за його словами, Іран буде співпрацювати з іншими країнами в регіоні в аспекті боротьби з ІДІЛ, повідомляє International Business Times.
"У нас немає планів співпрацювати з США у сфері боротьби з ІДІЛ, але ми будемо продовжувати надавати допомогу та консультації за запитом урядів Іраку і Сирії", - сказав Амір-Абдолахін.
За його словами, Іран був першою країною, яка почала надавати допомогу Іраку і Сирії в боротьбі з ІДІЛ та іншими терористичними організаціями. Також Амір-Абдолахін звинуватив США у застосуванні подвійних стандартів у їх планах по боротьбі з "Ісламською державою".
Заступник міністра закордонних справ Ірану підкреслив бажання його країни нормалізувати відносини з Саудівською Аравією, що дозволить цим державам вирішувати загальні проблеми "шляхом співробітництва та взаємодії".
3 липня міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Зариф заявив, що переговори щодо ядерної програми Тегерана "ніколи не були близькі до завершення", і "хороша угода" здатна відкрити двері його народу до міжнародній боротьбі проти тероризму.
"Ми готові укласти збалансовану і гарну угоду і відкрити нові горизонти для вирішення спільних важливих проблем...на сьогоднішній день нашої спільної загрозою є зростання насильницького екстремізму і відвертого варварства", - говорить Зариф, натякаючи на ІДІЛ.
В кінці липня заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Ааракчі заявив, що при проведенні перевірки іноземними інспекторами ядерних об'єктів Тегеран не допустить на них представників із США і Канади.
Також він підкреслив, що інспектори з МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) не будуть мати доступу до військових документів.
Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?