У понеділок, 3 червня, багдадський суд засудив до страти двох французьких громадян за приналежність до угруповання "Ісламська держава", в результаті чого 11 французів, переведених із Сирії, можуть бути повішені в Іраку.
Крім цих двох, у в'язниці утримуються інші засуджені - 9 громадян Франції та 1 - Тунісу. У них є 30 днів для оскарження вироків, повідомляє телеканал France 24.
З початку 2018 року Іраку засудив понад 500 підозрюваних у співпраці з ІДІЛ. Багато засуджені до довічного ув'язнення, деякі - до страти. Але поки ніхто з засуджених не був страчений, хоча іракський закон передбачає смертну кару, яка здійснюється через повішення, для всіх, хто приєднується до "терористичної групи" - навіть тих, хто не взявся за зброю.
В понеділок, 3 червня, група видних французьких адвокатів заявила, що страта французьких джихадистів в камері смертників буде ганьбою для Франції.
Це означало б дозволити "законне вбивство, яке в даний час заборонено більшістю країн на планеті", - йдеться у відкритому листі юристів, серед яких найбільш відомі юристи Франції, опублікованому на сайті радіостанції Franceinfo.
Франція вже давно наполягає на тому, що її громадяни, захоплені в Іраку та Сирії, повинні постати перед судом в місцевих судах, підкреслюючи при цьому свою незгоду з стратою.
Станом на листопад минулого року угруповання ІДІЛ втратила контроль над 95% захоплених раніше територій. З 2014 року з-під влади терористів звільнили 7,5 млн чоловік.
До першої половини 2019 року року терористична організація "Ісламська держава" виявилася практично повністю розгромленої, ІДІЛ вже не контролює ні одного населеного пункту в Сирії. За рік до цього урядові війська завершили масштабну операцію з ліквідації терористів в Іраку. Однак на території тільки цих двох держав продовжують діяти тисячі бойовиків-ісламістів.
19 грудня США повідомили про виведення військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти ІДІЛ. Президент США Дональд Трамп запевнив, що Сполучені Штати швидко відновлять чисельність своїх військових контингентів в Сирії, Іраку й Афганістані, якщо терористичні угруповання ІДІЛ або "Аль-Каїда" після виведення військ знову почнуть нарощувати сили.
Детальніше про те, чому занадто рано ховати найнебезпечнішу терористичну організацію в світі, читайте в матеріалі Олександра Коренькова "Партизанський" халіфат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"
Детальніше про те, чому занадто рано ховати найнебезпечнішу терористичну організацію в світі, читайте в матеріалі Олександра Коренькова "Партизанський "халіфат"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна"