В Індонезії 24 жовтня почалося виверження вулкана Сінабунг, розташованого у провінції Північна Суматра у західній частині республіки. Гора викинула стовп чорного попелу, який досяг трьох кілометрів у висоту. Опустившись, він товстим шаром покрив довколишні села і ферми.
Повідомлень про загиблих або постраждалих не надходило. Влада евакуювала понад 3 тисяч 300 осіб, які проживали по сусідству з горою у районі Каро. Чиновники також закликали туристів триматися подалі від небезпечної зони і не наближатися до вулкану ближче, ніж на 1,5 км, пише "Інтерфакс".
"Перше виверження сталося приблизно о першій ночі, друге - близько 4 години ранку", - повідомили у Національному агентстві з запобігання і ліквідації наслідків стихійних лих.
"Ми попередили місцевих мешканців і туристів, щоб вони не намагалися піднятися на гору і не знаходилися в радіусі двох кілометрів від кратера", - заявив представник Національного агентства.
Це вже друге виверження вулкана Сінабунг за останні кілька тижнів. Попереднє відбулося 15 вересня. Тоді понад 15 тисяч осіб були змушені покинути свої будинки через загрозу повномасштабного виверження.
Останнє велике виверження вулкана Сінабунг сталося у серпні 2010 року. У результаті нього дві людини загинули, 30 тисяч місцевих мешканців були змушені рятуватися втечею. До цього вулкан не подавав ознак активності упродовж 400 років.
Всього в Індонезії налічується понад 120 діючих вулканів. Для країни характерні сейсмічні потрясіння, бо вона розташована в так званому Тихоокеанському вулканічному вогняному кільці - області, в якій знаходиться більшість діючих вулканів і відбувається близько 90% всіх світових землетрусів. !zn
Читайте також:
В Гватемалі евакуюють 33 тисячі осіб через найпотужніше за останні роки виверження вулкана
Велике вимирання видів 250 млн років тому викликала серія вивержень вулканів