UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Індії зробили понад 150 мільйонів щеплень проти коронавірусу — ВВС

Це відповідає близько 11,5% загального населення Індії.

Ситуація з коронавірусом в Індії критична, країна б’є рекорди за кількістю випадків COVID-19. В країні зробили приблизно 150 мільйонів щеплень від коронавірусу, однак вакцини не вистачає, пише ВВС.

150 мільйонів щеплень проти коронавірусу відповідає близько 11,5% загального населення Індії, яке становить 1,3 мільярда людей.

Наразі Індія зіштовхнулася із дефіцитом щеплень від коронавірусу, навіть попри те, що є одним із найбільших виробників вакцини у світі. На тлі неконтрольованого поширення COVID-19 країна була змушена зупинити експорт препарату AstraZeneca для того, щоб вакцинувати власне населення.

Аналітики прогнозують, що за нинішніх темпів отримання щеплень, Індії знадобиться щонайменше кілька років, щоб вакцинувати усе населення.

Науковець з Університету Мічигану Бхрамар Мукерджі каже, що Індії потрібно робити щомісяця 10 мільйонів щеплень.

Читайте також: Австралійці можуть потрапити до в’язниці «за повернення додому з Індії» — BBC

В Індії вже кілька днів поспіль фіксуються рекордні добові показники захворюваності в COVID-19 - країна вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і летальних випадків. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг викликати спалах захворювання, яку індійський прем'єр Нарендра Моді назвав «коронавірусним штормом».

Згодом у ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Окрім циркуляції нових штамів хвороби в країні також низький рівень вакцинації та велика кількість масових заходів. Все це призвело до ситуації, за якою весь світ спостерігає сьогодні. 

Чому таке коїться в країні, котра є одним із головних постачальників ліків та вакцин від коронавірусу у світі? І як призупинення керівництвом Індії експорту Covishield вплинуло на зобов'язання Індійського інституту сироваток щодо постачання вакцини? Про це читайте у статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії».