UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ФБР розповіли про хід аналізу уламків шпигунської повітряної кулі Китаю

Аналіз знаходиться на ранній стадії.

ФБР знайшло лише дуже обмежену кількість речових доказів з китайського шпигунського аеростата, збитого над США, і поки що не змогло отримати достатньо інформації для оцінки його можливостей. Про це заявили високопоставлені чиновники бюро, повідомляє Reuters.

За словами одного з представників ФБР, наразі у цьому процесі ще рано робити висновки, і «докази, які були знайдені і передані, вкрай обмежені».

Офіційні особи заявили, що ФБР досі не має доступу до більшої частини «корисного навантаження» аеростата, де, ймовірно, знаходилася більша частина бортової електроніки.

ФБР повідомило, що значна частина доказів залишається під водою, і що воно почало знезаражувати деякі з них, видаляючи сіль і морську воду.

«Ми не виявили жодних енергетичних або агресивних матеріалів», - сказав один з офіційних представників ФБР, відповідаючи на питання, чи були виявлені вибухові речовини або інші шкідливі компоненти у повітряній кулі.

Раніше Державний департамент повідомив, що Сполучені Штати вивчають можливість заходів проти організацій, пов'язаних з китайськими військовими, зокрема, проти компанії-виробника аеростата, яка може мати «прямий зв'язок» з Народно-визвольною армією Китаю.

Представники ФБР заявили, що поки що не мають інформації про те, де були виготовлені деякі компоненти аеростата, але такі докази, коли вони будуть знайдені, можуть бути використані в розвідувальних цілях або для можливих кримінальних звинувачень.

Читайте також: Невиявлені польоти китайських шпигунських аеростатів не є провалом розвідки США — Пентагон

Раніше повідомлялося, що Пентагон стежив за китайським висотним аеростатом спостереження, який днями помітили над континентальною частиною Сполучених Штатів. Пентагон відстежував повітряну кулю протягом кількох днів, коли вона пролітала над північчю США.

Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону Ллойдом Остіном і його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив китайський аеростат для спостереження.

В США заявили, що не планують повертати до Пекіна уламки збитої фахівцями з Пентагону китайської повітряної кулі-розвідника навіть після того, як технічні експерти завершать аналіз можливостей спостереження, які були на її борту.

Представники американської розвідки вважають, що нещодавно збитий над США китайський шпигунський аеростат є частиною широкої програми спостереження, яку проводять військові Китаю.