UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Білорусь з Росії прибув літак Іл-76, на борту, ймовірно, були ракети для ЗРК — Беларускі Гаюн

Повідомляється, що невдовзі після цього у Гомельській області були помічені трали із завантаженими боєприпасами.

Білоруська армія поки що не приймає безпосередньої участі у війні проти України, але самопроголошений диктатор Алєксандр Лукашенко продовжує допомагати Путіну з логістичним забезпеченням окупаційних військ РФ. 5 серпня близько 20:30 в білоруському місті Гомель приземлився важкий військово-транспортний літак Іл-76, який прибув з Пскова (Російська Федерація). На його борту, ймовірно, могли перебувати ракети для ЗРК С-300/400. Про це повідомляє «Беларускі Гаюн» у Telegram.

За інформацією джерела, незабаром після приземлення російського літака в Гомелі, неподалік від міста було помічено два трали, які перевозили боєприпаси для ЗРК С-300/400 і могли прямувати до осередку російських підрозділів у Білорусі.

«Через 1,5 години неподалік аеропорту Гомеля в районі агромістечка Красне (Гомельський район) було помічено два трали, які перевозили ракети для ЗРК С-300/400. Трали у супроводі ДАІ та ЗІЛу ЗС РФ із розпізнавальним знаком «V» повернули з вулиці Гомельської на трасу М5 у напрямку Мінська. Але не виключено, що прямують вони зовсім не до Мінська, оскільки ця дорога далі перетинає трасу М8, якою прямий маршрут на аеродром «Зябрівка», де зосереджений військовий контингент ЗС РФ», – сказано у повідомленні.

«Беларускі Гаюн» зазначає, що близько 15:30 обидва трали проїжджали через Гомель пустими і прямували якраз у бік аеропорту. Також журналісти підтвердили, що російський Іл-76 вилетів з Білорусі у зворотному напрямку близько 22:45. 

Читайте також: Не лише ракети: в Генштабі розповіли, що з території Білорусі окупанти перекидають в Україну ДРГ

Раніше експерти розповіли, чим Лукашенко збирається воювати в Україні, якщо наважиться ввести свої війська. 

У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка «Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?»