Губернатор американського штату Айова Кім Рейнолдс прийняла закон, що забороняє застосування задушливих прийомів співробітниками поліції. Її слова наводить в п'ятницю телекомпанія CNN.
"Тисячам жителів Айови, які вийшли на вулиці з вимогою реформ з метою покласти край дискримінації за принципом кольору шкіри, я хочу сказати, що це не завершення нашої роботи. Це тільки початок", - зазначила губернатор на церемонії підписання законопроекту.
Проект відповідного закону був розроблений після того, як в Міннеаполісі афроамериканець Джордж Флойд помер від задушливого прийому, який застосували до нього під час затримання 25 травня співробітники поліції.
Законопроект накладає заборону на працевлаштування колишніх співробітників правоохоронних органів на території даного штату у разі, якщо вони були звільнені за дисциплінарні порушення. Разом з тим прокуратура штату наділяється правом порушувати кримінальні справи відносно поліцейських у разі, якщо їхні дії призвели до смерті людини.
Нагадаємо, що 25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт заплатив за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.
При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.
Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.
В ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. В десятках містах ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію.
Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.
Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" в ZN.UA.