В Австрії закрили справу проти партнера українського бізнесмена Дмитра Фірташа Хареса Юссефа, якого затримали у лютому, але незабаром звільнили під заставу у розмірі 100 тисяч євро, повідомляє австрійське видання Profil.
Як повідомляє видання, справу закрили після того, як у травні Юссеф з'явився у суді Барселони. Однак іспанська сторона повідомила австрійську про його явку з великим запізненням.
За словами прес-секретаря Віденського земельного суду, європейський ордер на арешт Юссефа втратив свою силу, у зв'язку з чим справу було закрито.
У свою чергу прес-секретар іспанської прокуратури повідомила, що справа буде розглядатися у Барселоні у середині липня, а її подробиці не розголошуються.
Наголошується, що європейський ордер на арешт Юссефа видали у зв'язку зі справою про відмивання грошей у Барселоні. Іспанські правоохоронці підозрюють, що, будучи у Відні, бізнесмен створив мережу компаній, афілійованих з кіпрськими фірмами для відмивання грошей, які нібито надходили від Фірташа.
Юссеф вважається ключовою фігурою у справі Фірташа, який з 2014 року знаходиться у Відні в зв'язку з його переслідуванням з боку США та Іспанії. Іспанська влада вважає Юссефа найближчим партнером Фірташа і підозрює у співучасті у злочинній організації. При цьому обидва бізнесмена заперечують звинувачення, зазначає видання.
Як відомо, Дмитро Фірташ звернувся до Конституційного суду Австрії, щоб уникнути екстрадиції до США, де йому загрожує до 50 років ув'язнення і конфіскація всіх активів. У США його звинувачують у спробі за допомогою хабарів на загальну суму 18,5 млн доларів отримати дозволи на видобуток титану в Індії, а також у використанні американських рахунків і серверів для хабара індійським чиновникам.
21 лютого Австрійський суд дозволив екстрадицію Фірташа до США. Остаточне рішення про екстрадицію буде приймати федеральний міністр юстиції Австрії.
У той же час, австрійський адвокат українського олігарха підтвердив його затримання і одразу ж після засідання суду повідомив про намір оскаржити це рішення у Верховному суді Австрії та Європейському суді з прав людини.