UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Австралії хочуть відстріляти 16 тисяч  коней

Знову діятимуть пострілами з гелікоптерів. В країні чомусь не розглядають варіант відлову "шкідників флори" й передачі їх іншим країнам.   

Місцева влада Австралії схвалила відновлення винищення диких коней в одному з найбільших національних парків країни. Цей захід було визнано необхідним для захисту фауни та флори, але він, очевидно, спричинить суперечки. Близько 19 тисяч диких коней, яких в Австралії називають "брамбі", живуть у Національному парку Костюшко на південному сході країни. Влада штату Новий Південний Вельс хоче скоротити це число до 3 тисяч до середини 2027 року, передає franceinfo

Читайте також: У США клонували коня, який помер 20 років тому

Працівники парку вже знищують диких коней на землі за допомогою рушниць чи пасток або переміщують їх деінде. Але, за словами міністра екології Нового Південного Вельсу Пенні Шарп, цих заходів уже недостатньо. "Місцеві види знаходяться на межі зникнення, і вся екосистема знаходиться під загрозою" через надмірну кількість диких коней, сказав міністр. «Треба діяти».

Читайте також: ПЕРШІ ЛОШАТА: У Чорнобильській зоні табун коней Пржевальського педставив світу поповнення

Влада вважає брамбі шкідниками, оскільки вони посилюють ерозію ґрунту, знищують рослинність, випасаючи або витоптуючи її. Вони також спричиняють руйнування нор, конкурують з іншими тваринами за їжу, а також роблять джерела води антисанітарними. «Прийняти це рішення було непросто, ніхто не хотів би вбивати диких коней», — сказала Пенні Шарп. Гелікоптерний метод забою вже використовувався в 2000 році. За три дні було вбито понад 600 диких коней.

Читайте також: У Німеччині знайшли останки обезголовленого коня поруч з похованням вершника

Але тоді місцева влада відступила через громадське обурення. Противники зазначають, що коні є частиною національної ідентичності Австралії. Брамбі прославляв культовий поет Банджо Патерсон (1864-1941), відомий своїм романтичним описами сільської Австралії. Команду з регбі зі столиці Австралії Канберри також називають «Брамбіз».

В країні чомусь не розглядають варіант відлову "шкідників флори" й передачі їх іншим країнам.