UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Албанії спалахнули протести через вбивство поліцейськими чоловіка

Поліціянтам здалося, що у нього в руках була зброя, проте це було не так. 

У столиці Адбанії, місті Тиран, люди вийшли на протест через те, що поліція вбила чоловіка через недотримання ним комендантської години. Про це повідомляє видання Reuters

Відомо, що чоловікові було 25 років. Його вбили 8 грудня вранці. У поліції це пояснюють надмірним застосуванням сили з боку самих поліціянтів. 

"Спочатку правоохоронці заявили, що чоловік не виконав наказ зупинитися, і що у нього нібито була зброя. Але пізніше уточнили, що він тримав у руках якийсь предмет, а не зброю", - пише видання, яке цитує НВ.

Офіцера, причетного до смерті чоловіка, заарештували. Зараз триває розслідування. У поліції погодилися з тим, що він порушив закон, застосовуючи зброю. 

Люди, які вийшли на мітинги, вимагають відставки міністра внутрішніх справ. Під час мітингу вони підпалювали ялинки біля будівлі міністерства та кидали туди різні предмети. 

Поліція застосувала сльозогінний газ. Два працівники поліції і журналіст отримали легкі поранення.

Читайте також: Сила протесту і спадщина Джорджа Флойда – The Economist

25 травня поліцейські затримали 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Поліцію викликав господар магазину, який запідозрив, що клієнт запалтил за сигарети фальшивою 20-доларової банкнотою.

При затриманні офіцер поліції Дерек Шовен тиснув на шию Флойда коліном, чоловік скаржився, що він не може дихати. Флойд помер у реанімації, а відео його затримання потрапило в інтернет.

Вбивство афроамериканця спровокувало масові протести і заворушення.

У ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.

Чотирьох поліцейських, які затримували Флойда, звільнили 26 травня. Шовену пред'явили j,винувачення у вбивстві другого ступеня, іншим інкримінують пособництво і підбурювання до вбивства.

Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. У десятках містах ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію.

Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.

Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте d статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" у ZN.UA.