UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Африці обвалились ціни на радянські автомати Калашникова – в чому справа

Ціна на автомат AK-47, одну з найбільш впізнаваних видів зброї війни, впала за останні кілька місяців на 50% на чорному ринку в столиці Судану, Хартумі, і зараз коштує лише близько 830 доларів, передає ВВС.

Читайте також: Війна у Судані дедалі більше нагадує початок спустошення Сомалі – ЗМІ

Торговець зброєю, який давно працює, пояснив різке падіння ціни тим фактом, що чорний ринок наситився винайденим у Росії автоматом Калашникова, який у розмовній мові називають «Калаш», після того, як у квітні Судан поринув у громадянську війну

Читайте також: США та Саудівська Аравія намагаються встановити нове перемир'я у Судані

Бої між армією та воєнізованими Силами швидкої підтримки (RSF) щодня точаться на вулицях Хартума та двох інших міст – Бахрі та Омдурмана, які складають велику столицю.

Говорячи на умовах анонімності, чоловік, який займається купівлею та продажем зброї як свого роду постійним бізнесом, сказав, що хоча деякі з його постачальників є офіцерами армії у відставці, більшість із них із лав RSF.

Читайте також: Прігожин коментує присутність "вагнерівців" в Африці, але мовчить про війну в Україні: Чому так?

Пропозиція перевищила попит, особливо після того, що місцеві жителі називають битвою при Бахрі, що відбулася в середині липня, приблизно через три місяці конфлікту, який спустошив Судан.

На вулицях Бахрі лежать розкидані трупи солдатів, а урядові сили зазнали великих втрат від рук воєнізованих формувань, які контролюють більшу частину міста, а також Хартум і Омдурман.

«Багато солдатів потрапило в полон і ще багато було вбито, тому наші постачальники мають багато зброї», — сказав дилер.

Читайте також: Що Україна пропонує країнам Африки на противагу російській групі «Вагнера»

Це означає, що йому більше не доводиться покладатися на «Clash», який контрабандою доставляється через пустелю Сахара з Лівії, яку він описує як «відкритий ринок зброї» — ознака того, наскільки беззаконня та нестабільність охопили Північну Африку. після повалення та вбивства довголітнього правителя Муаммара Каддафі в 2011 році.

У минулому контрабандна зброя продавалася переважно повстанцям і ополченцям, які брали участь у тривалих конфліктах у Судані чи сусідніх державах, таких як Чад.

Але тепер бойовики забирають зброю вбитих або полонених ворогів з полів битв великого Хартума і продають її через посередників дилерам, які, у свою чергу, знайшли нову групу покупців — місцевих жителів, стурбованих війною, беззаконням і небезпеки на їхніх порогах.

Дізнавшись про дилерів з уст в уста, мешканці дзвонять їм, щоб зробити замовлення. Дилери доставляють АК-47 додому та швидко демонструють, як користуватися зброєю, яку вони навіть не могли собі уявити.

Боєприпаси продаються окремо — дилерами, що вештаються на головному ринку Омдурмана під назвою Сук Омдурман.

55-річний батько шести дітей сказав, що купив АК-47 через зростання злочинності та «можливі напади з боку інших людей у ​​Хартумі».

Читайте також: Африканські ігри Путіна: лукавий московський антиколоніалізм

"Вони можуть просто напасти на вас, з будь-якої причини. Це може перерости в етнічну війну. Ніколи не знаєш. Це наш головний страх", - додав він.

Громадянська війна в Судані почалася в середині квітня після розбрату між командувачем армії генералом Абделем Фаттахом аль-Бурханом і командувачем RSF Мохамедом Хамданом Дагало, більш відомим як Хемедті.

Вони влаштували державний переворот у жовтні 2021 року, але потім втягнулися в боротьбу за владу, в результаті якої їхні люди підняли зброю один проти одного у війні, яка не має ознак кінця.

Продавець зброї зазначив, що значно більшим попитом, ніж автомати АК-47, користуються пістолети, якими зручніше користуватися та носити.

Мешканці хапають їх, тому що крах уряду, зокрема поліції, пенітенціарної служби та судової системи, призвів до того, що злочинність вийшла з-під контролю.