UA / RU
Підтримати ZN.ua

В адміністрації Трампа серйозний некомплект відповідальних за нацбезпеку і оборону – WP

Порожні кабінети в міністерствах оборони і національної безпеки США особливо небезпечні нам тлі загострення на Близькому Сході.

Виступаючи в Білому домі на тлі загострення на Близькому Сході, президент США Дональд Трамп був оточений майже дюжиною чиновників, відповідальних за безпеку та оборону країни. Крок, покликаний продемонструвати військову міць Сполучених Штатів.

Але за три роки президентства Трампа і тиждень після ліквідації командувача Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані – сотні посад в адміністрації, пов'язані з безпекою і обороною, вакантні або заповнені виконуючими обов'язки.

У цьому списку щонайменше 88 робочих місць в Міністерствах оборони і національної безпеки та Державному департаменті, пише The Washington Post із посиланням базу даних газети і неурядової організації Partnership for Public Service.

Станом на 6 січня 26 посад у цих міністерствах залишалися повністю вакантними – на них не було жодного кандидата ані від Білого дому, ані такого, що чекає на затверждення в Сенаті.

"У жодної адміністрації не було такої кількості відкритих вакансій на такий тривалий термін, зараз не існує прецеденту наявності такої великої кількості вакантних посад в обороні у "кризовий момент, подібний до цього", - наголосив очільник групи оцінювання ризиків і прогнозування Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Сем Бреннен.

Не всі вакантні посади мають відношення до пов'язаних з Іраном питань нацбезпеки Сполучених Штатів, але серед порожніх кілька ключових, що впливають на здатність адміністрації приймати стратегічні рішення в регіоні, вважають експерти.

"Є причина для існування цих посад. Вони дійсно мають значення", - додав президент і виконавчий директор Partnership for Public Service Макс Стаєр.

Це, зокрема: постійний голова/заступник голови Національної розвідки США (в. о. Джозеф Магуайр – ред.); секретар ВМС США; помічник міністра оборони з питань міжнародної безпеки, заступник помічника міністра з питань Близького Сходу; помічник секретаря з питань спецоперацій і конфліктів низької інтенсивності; усі посади, пов'язані з нацбезпекою й оцінюванням ризиків у близькосхідному регіоні.

Три ключові посади в Міністерстві національної безпеки – секретар, заступник секретаря і заступник міністра з питань управління - обіймає персонал, не готовий до виконання відповідних обов'язків.

Помічник міністра оборони по Близькому Сходу відповідає за наслідки політичних і дипломатичних дій в цьому регіоні, він є сполучною ланкою між політичними експертами низького рівня та Білим домом.

Помічник міністра з міжнародної безпеки є головним радником у виробленні Сполученими Штатами стратегії безпеки та політики, пов'язаної з Європою, НАТО, Росією, Близьким Сходом і Африкою.

Помічник секретаря по спеціальним операціям і конфліктам низької інтенсивності має вирішальне значення при плануванні таких операцій, як ліквідація Сулеймані. Саме він відповідає за "розумність" і своєчасність їх проведення.

"Заповнення цих вакансій було постійною проблемою для Трампа протягом всього його перебування на президентській посаді. Процес затвердження в Сенаті був млявим.., понад половина ключових радників Трампа з національної безпеки почали свою роботу минулого року", - йдеться у матеріалі.

На думку Бреннана, впевненість тимчасових керівників на посадах підриває саме усвідомлення того, що вони тут тимчасово. А постійна плинність кадрів в адміністрації президента США завадила працівникам у сфері національної безпеки і оборони спрацюватися. В умовах напруженості на Близькому Сході ситуація ще більш ускладниться.

Старший науковий співробітник Center for New American Security Лорен Шульман, яка обіймала керівні посади у профільних міністерствах, вважає, що Трамп не прислухається до порад експертів в області безпеки і оборони, замість цього покладаючись на вузьке коло довірених осіб.

"Велика кількість вакансій у всій адміністрації - і що найбільш важливо у сфері оборони - є результатом культури, що засуджує незгодних... Традиційно ми зовсім не так працюємо над прийняттям рішень щодо національної безпеки", - резюмував Бреннан.

Білий дім і Міністерство національної безпеки на запит про коментар не відповіли, своєю чергою офіційний представник Міністерства оборони Чак Прічард заявив, що робота відомства йде за планом, що забезпечує її "безперервність у разі звільнення працівника".

"Усі керівники Міноборони, незалежно від обійманої посади, як і раніше зосереджені на тому, щоб забезпечити найкраще виконання завдань із забезпечення безпеки нашої країни і стримування війни", - сказав Прічард.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".