UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряди країн Латинської Америки об'єдналися навколо Мексики після штурму посольства в Еквадорі

Поліція Еквадору увірвалася в посольство Мексики, щоб затримати колишнього еквадорського віце-президента.

Уряди країн Латинської Америки, включаючи регіонального лідера Бразилію, об'єдналися навколо Мексики після того, як у її посольстві в Еквадорі був проведений рейд з метою арешту скандального політика. Про це повідомляє Reuters.

Арешт колишнього віце-президента Еквадору Хорхе Гласа, затриманого за звинуваченням у хабарництві, пізно ввечері в п'ятницю, 5 квітня, спричинив дипломатичний скандал між Мексикою та Еквадором. 

Читайте також: США та Мексика погодилися докладати зусилля для стримування рекордної міграції

Мексика оголосила про розрив дипломатичних відносини з Еквадором після того, як поліція увірвалася до мексиканського посольства в Кіто, щоб заарештувати Гласа, який попросив там політичного притулку.

Уряд президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора розкритикував вторгнення в дипломатичну установу та арешт Гласа як "авторитарний" акт, а також як порушення міжнародного права і суверенітету Мексики.

Тим часом уряд президента Еквадору Даніеля Нобоа стверджує, що надання притулку було незаконним через звинувачення Гласа в корупції.

Проте, згідно з міжнародним правом, посольства вважаються суверенною територією країни, яку вони представляють.

У суботу, 6 квітня, уряди різних політичних сил Латинської Америки - в тому числі Бразилії, Колумбії, Аргентини та Уругваю розкритикували арешт Гласа.

Уряд Бразилії засудив дії Еквадору як порушення міжнародних норм, що забороняють подібні напади на іноземні посольства.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати засуджують будь-яке порушення конвенції про захист дипломатичних представництв.

Штати також закликали обидві країни вирішити свої розбіжності відповідно до міжнародних норм.

Глава МЗС Мексики Алісія Барсена заявила, що її країна звернеться до Міжнародного суду ООН, а також до всіх відповідних регіональних і міжнародних органів після цього “грубого порушення міжнародного права”. За її словами, Глас отримав притулок після вичерпного аналізу обставин, пов'язаних з висунутими йому звинуваченнями.

Президент Колумбії Густаво Петро сказав, що Латинська Америка “повинна дотримуватися приписів міжнародного права посеред варварства у світі".

Читайте також: На білбордах та в метро: у Мексиці посилився вплив російських ЗМІ – The HILL

Глас, двічі засуджений за корупцію, переховувався в посольстві в Кіто відтоді, як у грудні попросив політичного притулку, прохання про який Мексика задовольнила в п'ятницю. Влада Еквадору безуспішно намагалася отримати дозвіл від Мексики увійти до посольства і заарештувати політика.

У 2017 році Глас був засуджений до шести років ув'язнення після того, як його визнали винним в отриманні хабарів від бразильської будівельної фірми Odebrecht в обмін на надання їй державних контрактів. У зв'язку з новим ордером на арешт за окремими звинуваченнями у хабарництві, Глас стверджує, що він є жертвою політичного переслідування, але уряд Еквадору заперечує ці заяви.