UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряди європейських країн витратять 278 мільярдів доларів на пом'якшення енергетичної кризи

Однак витрат могло б бути менше при належній увазі до енергозбереження.

Уряди європейських країн виділили близько 280 млрд. євро на пом'якшення наслідків енергетичної кризи для домогосподарств та підприємств, повідомляє Bloomberg.

Обсяг фінансування, який підрахував брюссельський аналітичний центр Bruegel, охоплює все — від субсидування тарифів для малого бізнесу в Греції до прямих виплат споживачам у Бельгії. Частину грошей ще не було витрачено.

"Ціни залишатимуться високими протягом усієї зими, і урядам слід працювати з урахуванням найгіршого сценарію", — вважає Джованні Сгараватті, аналітик з Bruegel. " Урядам слід зосередитися на зниженні попиту на енергію там, де це можливо".

За останні п'ять років оптові ціни на енергоносії зросли більш ніж удесятеро порівняно із середніми сезонними цінами, оскільки Росія скорочує постачання природного газу до Європи.

Читайте також: Bloomberg: Півроку війни в Україні принесли шість результатів

Це позначається на економічному виробництві по всьому континенті. Споживачі стикаються з кризою вартості життя, а рахунки за електроенергію у Великій Британії зростуть утричі.

Удар по урядах наноситься у міру того, як інфляція, що росте, знижує рівень життя. Зокрема, інфляція у Великій Британії може перевищити 18% у січні вперше за півстоліття через стрімке зростання цін на енергоносії, заявила на цьому тижні Citigroup Inc.

"Європейські політики відреагували на різке зростання цін на енергоносії в основному широкомасштабними заходами щодо придушення зростання, включаючи субсидії, зниження податків та контроль за цінами", - написали цього місяця експерти МВФ. При цьому вони наголосили, що ці заходи стримують необхідні зусилля для економії енергії.

"Це підтримує глобальний попит на енергію і ціни вищі, ніж вони могли б бути інакше", - вважають експерти.

Нагадаємо, Чехія, яка головує в ЄС, планує провести екстрену зустріч міністрів енергетики і обговорити введення граничних цін на електроенергію.