UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стане трясовиною, в якій погрузне Росія - Le Monde

Оглядач пише, що Москві не вдалося обміняти допомогу в Сирії на те, щоб Захід закрив очі на окупацію української території.

Росія вивела свої війська з Сирії так само несподівано, як і ввела їх шість місяців тому, щоб вийти з політичної ізоляції, в якій вона опинилася через війну проти України.

Володимира Путіна неодноразово критикували за те, що він воює не стільки проти терористів "Ісламської держави" чи "Джабхат аль-Нусри", скільки проти опозиційних сил. Однак він поставив собі за мету повернутися на світову політичну арену. І частково йому це вдалося. Він зміг запропонувати себе в якості основного партнера на Близькому Сході. І тепер вчасно вийшов з сирійського конфлікту, відвівши війська, щоб він не став для Росії "афганською трясовиною".

Однак, попри сирійські маневри, він все одно загрузне в Україні. Про це на сторінках Le Monde пише Ізабель Мандро, нагадуючи, що через два роки ніхто так і не змирився з анексією Криму. Мінські угоди, підписані в столиці Білорусі більше року тому, теж забуксували, а ЄС продовжив санкції проти Росії.

"Може здатися, що бойові дії в Сирії не мають жодного відношення до війни на території України, але насправді ці два конфлікти пов'язані. Завдяки сирійській авантюрі Москва повернула собі місце в міжнародній дипломатії, але недовіра через агресію проти України все одно лишилася", - пише оглядач.

Москві так і не вдалося обміняти Сирію на Донбас. Вона досі під тиском санкцій і несе відповідальність за війну на Сході України. Автор зауважує, що українська авантюра значно дорожче обходиться Росії, ніж вторгнення в Сирію, на яке вона витратила близько 500 мільйонів євро. 24 березня в Москву приїде Держсекретар США Джон Керрі, щоб поговорити про виконання Мінських угод. І ця зустріч відбудеться якраз в той час, коли російська сторона, перекидаючи зброю і війська на Схід України, намагається переконати європейські столиці, що саме Київ не виконує взяти ні себе зобов'язання.

"Той самий Київ, який сьогодні лишається перешкодою для втілення мрій Володимира Путіна про російську велич", - йдеться в статті.

Читайте також: Канадська діаспора готова допомагати Україні в юридичній війні з Росією

Тим часом видання The Economist писало, що після Сирії Путіну потрібна нова картинка для пропаганди. І тому в України є причини нервувати. Водночас, Америка і ЄС дозволили собі втомитися від Києва. Замість того, щоб робити все можливе, щоб допомогти Україні, вони чекають, що українські політики доведуть свою спроможність провести реформи самотужки. Це помилка. Захід повинен запропонувати фінансову допомогу і технічні поради. Він повинен допомогти викорінити корупцію і бути терплячим.

А Radio Free Europe Radio Liberty писало, що після виходу з Сирії Путін хоче відновити "дипломатичні торги" за Україну. . Нав'язавши Заходу діалог подібного роду, Кремль спробує змусити його забути про Крим і почне тиснути на інтереси ділових груп ЄС. 14-го березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії.