UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна розділила з Іраком друге місце за кількістю вбитих журналістів

В Україні вперше з 2001 року зафіксували підтверджені випадки вбивств журналістів у зв'язку з їх професійною діяльністю.

У 2014 році у зв'язку зі своєю професійною діяльністю були вбиті не менше 60 журналістів - проти 70, убитих в 2013 році.

За даними доповіді Комітету захисту журналістів (КЗЖ), майже чверть загиблих - міжнародні репортери. Це майже вдвічі вище колишніх показників.

Загибель як мінімум п'яти журналістів і двох інших працівників ЗМІ в цьому році стала першою починаючи з 2001 року підтвердженої КЗЖ статистикою щодо вбивств журналістів в Україні у зв'язку з їх роботою. Всі убиті, крім одного, були міжнародними журналістами.

У Іраку у цьому році було вбито не менше п'яти журналістів, троє з яких висвітлювали зіткнення між іракськими урядовими військами та їх союзниками, з одного боку, та терористами, очолюваними "Ісламською державою", з іншого.

Сирійський конфлікт призвів до загибелі щонайменше 17 журналістів в 2014 році, збільшивши загальне число журналістів, убитих в цій країні з моменту початку конфлікту в 2011 році, до 79 осіб. В увазі збільшення кількості вбивств, Сирія змінила Філіппіни в якості другої смертельно небезпечною для журналістів країни світу за період з 1992 року, коли КЗЖ почав вести облік вбивств журналістів.

Читайте також: Європа обурена арештами журналістів у Туреччині

За даними організації "Репортери без кордонів", Україна у 2014 році стала лідером серед країн світу за кількістю викрадених і заарештованих журналістів. За останній рік в Україні було викраедно 33 журналіста: в основному на Майдані, на сході України, де тривають бойові дії, і в Криму