UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна наполягає на реформі права вето в структурі ООН

Про це заявляє заступник постійного представника України в Організації.

Процес застосування права вето в Раді Безпеки ООН повинен бути переглянутий, враховуючи необхідність припинення зловживань цим правом, особливо в питаннях геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів, заявив заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко під час відкритих дебатів РБ ООН, передає "Укрінформ".

"Зараз питання про застосування вето залишається одним з найбільш суперечливих. Україна відноситься до групи держав, які підтримують Кодекс поведінки стосовно дій Ради Безпеки ООН у питаннях геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів, а також франко-мексиканську ініціативу щодо припинення застосування вето у випадках масових звірств", - сказав представник України, підкресливши при цьому, що без права вето Радбез, як структура, не можна уявити і нереальна.

Також представник української місії підкреслив, що в останні роки неодноразові блокування важливих мирних ініціатив в РБ ООН – дуже часто з-за позиції Росії - майже зруйнували репутацію Радбезу. "Втім, ніколи не пізно припинити зловживання правом вето", - зазначив представник місії України при ООН.

Раніше Російська Федерація в черговий раз заблокувала ухвалення Радою Безпеки ООН заяви, засуджуючої застосування хімічної зброї в Сирії.

24 жовтня минулого року Росія і Болівія в Раді Безпеки ООН заблокували продовження на рік розслідування Спільного механізму ООН і ОЗХО про хімічні атаки в Сирії, а 16 листопада - РФ наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки ООНпро продовження мандата Спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї на рсследование хімічних атак в Сирії.