UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має врахувати досвід Італії для подолання економічних наслідків коронавіруса - оглядачка

Коронавірус уже майже поставив итальняскую економіку на коліна.

В умовах пандемії коронавіруса тест на придатність належить пройти не тільки українській системі охорони здоров'я, а й економіці країни, де крім уряду, кожній конкретній людині належить боротьба за те, щоб банально втриматися на плаву, зберегти свій бізнес і робоче місце, пише Христина Суворіна у своєму матеріалі для ZN.UA.

Досвід Італії тут можна вважати безцінним. У нас ще є трохи часу для того, щоб проаналізувати, вбити власні крюки в правильних місцях і потім чіплятися за них, констатує авторка.

На думку багатьох фінансових експертів італійська економіка вже стоїть на колінах. Як пише Financial Times, введені обмеження в масштабах всієї країни, призведуть до того, що третя за величиною економіка єврозони увійде в рецесію. Наслідки можуть виявитися катастрофічними для багатьох невеликих компаній у сфері послуг, і особливо для туризму, на частку якого в Італії припадає 6 відсотків ВВП. За даними Capital Economics, в цій галузі зайняті близько 1,7 млн людей.

Міністр економіки Італії Роберто Гуальтьєрі вже не береться робити будь-яких довгострокових прогнозів. Він підтверджує "серйозне скорочення в річному прирості ВВП в цьому році. Уряд Італії вже виділив 25 млрд євро на подолання наслідків епідемії коронавіруса. Це пропозиція було одноголосно схвалено депутатським корпусом при 332 голоси "за".

"Ці кошти будуть витрачені не відразу, але, безумовно, вони будуть спрямовані на те, щоб впоратися з усіма труднощами цієї надзвичайної ситуації", - заявив прем'єр Італії Джузеппе Конте.

Уряд Джузеппе Конте дає сміливу обіцянку, що "ніхто не втратить свою роботу через коронавірус". Прем'єр заявляє про соціальне забезпечення навіть для компаній із одним працівником. "Усі компанії, які наразі закриті зі зрозумілих причин, від дрібних майстрів, що працюють на себе, всі, навіть із одним найманим працівником, будуть захищені", - каже прем'єр.

Школи закрито по 3 квітня. Однак якщо батьки змушені продовжувати працювати і їм ні з ким залишити дітей, можна буде отримати спеціальний "ваучер" на витрати бебісітер на суму 600 євро. Крім того, всі італійським родинам дозволено брати спеціальну відпустку з догляду за дитиною.

Для малого й середнього бізнесу уряд передбачив матеріальну допомогу.

Серед урядових заходів, які підтримують фінансовий стан італійців, котрі втратили роботу, - розстрочка за кредитними зобов'язаннями на 18 місяців. Якщо у власності перший будинок або квартира.

Детальніше про епідемію коронавіруса в Італії, діях уряду і реакції обзества читайте у статті Христини Суворіної "Вижити самому і захистити бізнес. Уроки Італії" в ZN.UA.