UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українських біженців стало менше в Польщі, Німеччині та Франції і побільшало в Ірландії, Данії та на Кіпрі

За інформацією Євростату, найвище співвідношення громадян України на тисячу місцевих жителів, зафіксовано в Естонії.

Восени зменшилася кількість громадян України, які в Європі рятуються від війни, причому найбільше це явище помітили в Польщі, Німеччині та Франції. За даними Європейського статистичного бюро Eurostat, у вересні Польща прийняла на 13 735 осіб менше порівняно з серпнем, а кількість громадян України, яким запропонували тимчасовий захист, зменшилася на 10 160 і 2 830 для Франції та Німеччини відповідно, повідомляє SchengenVisaInfo.com.

З іншого боку, більше українців зафіксовано в деяких інших європейських країнах, таких як Ірландія (900), Данія (345) і Кіпр (105), тоді країни, як Люксембург, Мальта та Румунія, прийняли менше десяти людей з України.

Попри сезонне зменшення кількості шукачів притулку, все ж найбільше громадян України, які отримали тимчасовий захист – перебувають у Польщі – загалом 1,4 мільйона, за нею йдуть Німеччина (813 725), Іспанія (145 825) та Болгарія (134 790).

Читайте також: Зростання ВВП та доходів держбюджету: у Польщі оцінили вигоди від припливу біженців з України

«Порівняно з чисельністю населення кожної країни, найвище співвідношення громадян України, яким надано тимчасовий захист у вересні 2022 року на тисячу жителів, було зафіксовано в Естонії (1,8 наданого тимчасового захисту на тисячу жителів), за нею йдуть Польща (1,4) та Литва, Латвія та Ірландія (всі 1,0)», – пояснює Євростат.

Німеччина – країна, яка надала найбільше захисту українським дітям, загалом 15 460, що становить 30 відсотків усіх громадян України, які отримали такий статус протягом вересня. Крім того, Польща запропонувала захист 13 980 дітям, що становило 26 відсотків усіх шукачів притулку, тоді як 2 865 людей, що становить 29 відсотків від загальної кількості, отримали захист у Румунії.

Жінки та дівчата в основному користувалися тимчасовим захистом, наданим у державах ЄС, причому про найбільшу кількість жінок, які отримали тимчасовий захист, повідомила Польща (33 650, що становить 63 відсотки українців, які отримали захист у країні у вересні), Німеччина (30 785 або 59 відсотків) і Румунії (5605, або 58 відсотків).

Читайте також: Atlantic Council: Росія сподівається, що зимовий потік біженців з України створить розкол в Європі

Німеччина повідомила про найбільшу кількість українських чоловіків, які отримали тимчасовий захист у вересні – загалом 21 110, що становить 41 відсоток усіх біженців з України, за нею йдуть Польща (19 900, або 37 відсотків) і Румунія (4 115, або 42 відсотки).

Читайте також: Оформлення паспорта, посвідчення біженця та карти мігранта: на скільки в листопаді злетять ціни

Раніше Міністерство внутрішніх справ Фінляндії провело опитування, яке показало, що 27% із 2 136 українських біженців не мають наміру повертатися в Україну. Ще 33 відсотки заявили, що вирішили повернутися після закінчення війни, тоді як 40 відсотків респондентів ще не вирішили, чи повернуться.