UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні потрібна не лише зброя від Заходу, а й забезпечення дотримання санкцій проти Росії — Bloomberg

США і Європа мають запропонувати третім країнам більше стимулів, щоб забезпечити дотримання санкцій проти Росії.

Минулого тижня віцепрем'єр-міністр Казахстану заявив агентству Bloomberg, що його країна, яка межує і з Росією, і з Китаєм, більше не може "сліпо слідувати" санкціям проти Росії, які руйнують її економіку. Якщо світ хоче, щоб Україна вистояла проти російської агресії, США та Європа повинні використовувати більше позитивних стимулів і допомагати країнам, таким як Казахстан, знайти нові ринки та альтернативи залежності від Москви, вважає Міхір Шарма, колумніст Bloomberg Opinion та індійський економіст.

На думку колумніста, завдання з ізоляції російської економіки, особливо тієї її частини, яка підживлює війну в Україні, не може покладатися на єдиний інструмент. Захід повинен докласти більше зусиль, щоб відучити партнерів Росії від залежності від Москви — або від Пекіна.

Читайте також: Рада ЄС ухвалила 14-й пакет антиросійських санкцій: що він передбачає

"Якщо США не можуть очолити цю роботу, то це повинні зробити їхні європейські партнери. Приклад Казахстану є повчальним. До війни 40% його торгівлі припадало на Європу. Тепер країна змушена шукати нові ринки — і захищати те, що залишилося від прибутків від торгівлі з Росією", — пише Шарма.

До прикладу, Європа могла б інвестувати в нові форми зв'язку, які могли б доставляти ресурси й товари з таких місць, як Казахстан, що не має виходу до моря, на її ринки на інших континентах.

Читайте також: Захід не зайшов достатньо далеко в питанні санкцій проти Росії — Financial Times

Шарма додає, що для досягнення миру Україні потрібно підійти до Москви з позиції більшої сили. Щоб це стало можливим, друзі України в Європі та США повинні забезпечити, щоб інші країни не почали ослаблювати економічний тиск на Росію, який створює проблеми для агресора.

У чому полягає цінність Казахстану для Росії та що думають у Москві про геополітичні маневри Астани, читайте у статті Володимира Кравченка "Що в Путіна на думці, те в депутатів на язиці: чи вторгнеться Росія до ще однієї країни?".