UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна втратила 15 позицій в рейтингу гендерної рівності

У ТОПі рейтингу Ісландія і Фінляндія.

Згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму The Global Gender Gap Report 2021 Україна зайняла 74 місце серед 156 країн.

Відразу за Україною слідує Польща, яка втратила 35 позицій, йдеться в доповіді The Global Gender Gap Report 2021.

У 2021 році в рейтингу присутній 156 країн. Україна на 74 місці, з втратою 15 позицій в порівнянні з рейтингом минулого року.

На першому місці рейтингу Ісландія, за нею йдуть Фінляндія, Норвегія, Нова Зеландія і Швеція. На останніх рядках списку - Ірак, Ємен та Афганістан.

"Згідно зі звітом Світового економічного форуму ще одному поколінню жінок доведеться чекати гендерного паритету. Оскільки вплив пандемії COVID-19 продовжує відчуватися, скорочення глобального гендерного розриву збільшилася на покоління з 99,5 років до 135,6 років", - йдеться у звіті.

У попередньому рейтингу гендерної рівності, представленому в грудні 2019 го, Україна зайняла 59-е місце серед 163 країн.

Рейтинг сформували на основі даних в чотирьох категоріях: "Економічна участь і можливості", "Реалізація в освіті", "Здоров'я і життєзабезпечення" і "Розширення прав і можливостей в політиці".

Україна займає 27 місце в категорії "Реалізація в освіті". Вона несуттєво поступається відразу 26 країн-лідерів, які мають однаковий бал.

Читайте також: Папа Франциск призначив шість жінок в орган фінансового нагляду Ватикану

У категорії "Розширення прав і можливостей в політиці" Україна йде на 103 місці, в категорії "Здоров'я і життєзабезпечення" - на 41, в категорії "Економічна участь і можливості" - на 44.

Дослідники встановили, що країни світу в середньому подолали 68% на шляху до рівності. Вони вважають, що при нинішніх темпах світ закриє гендерний розрив майже через 136 років.

Найбільше нерівність спостерігається в категорії "Розширення прав і можливостей в політиці". У 156 країнах, які представлені в дослідженні, жінки мають 26,1% парламентських мандатів з близько 35 500 і займають 22,6% з понад 3 400 міністерських крісел. У 81 країнах жінка ніколи не була главою держави.

Скріншот з доповіді The Global Gender Gap Report 2021

Раніше повідомлялося, що гендерна педагогіка має істотний вплив на формування не тільки особистості, але і держави. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Тамара Говорун, професор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

"Гендерна педагогіка вже давно стала сферою життєдіяльності, на яку випущено і націлене багато гострих стріл, навіть релігійних. Чому саме на неї? Тому що гендер як комплексний індикатор демократичного розвитку країни пронизує всі сфери життєдіяльності людини - статеві ролі в родині, процес навчання, вибір професії, виконання цивільних ролей. Отже, від того, якою буде гендерна соціалізація - традиційної, патріархальної, що диктує певні сценарії підпорядкування "слабкої" статі "сильному", демократичною, спрямованої на повагу особистості, її власне волевиявлення попри нав'язувані стереотипні очікування, залежить сценарій життєдіяльності не тільки окремої людини будь-якого віку, але і держави в цілому", - вважає автор.

В Україні в навчальних закладах поки тяжіють до патріархального сценарієм розвитку особистості. Як результат, низький гендерний розвиток країни.

Також повідомлялося, що уряд України на засіданні вирішило приєднатися до міжнародної ініціативи "Коаліція дій для сприяння досягненню гендерної рівності". Кабінет міністрів схвалив проєкт листа до Структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок "ООН Жінки" щодо участі уряду України в міжнародній ініціативі.

У пресслужбі Кабміну розповіли, що на підписання даного документа уповноважена віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.