UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорці знову вийшли на вулиці проти політики уряду Орбана

Цього разу йдеться про захист прав ЛГБТ+ спільноти.

Тисячі угорців вийшли на щорічний прайд-парад у Будапешті в суботу та пообіцяли продовжувати протестувати проти політики уряду, спрямованої проти ЛГБТК+, пише Reuters.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, просуває християнсько-консервативну програму і в 2021 році заборонив «пропаганду гомосексуалізму» серед молоді, незважаючи на різку критику з боку правозахисних груп і Європейського Союзу.

«Дуже важливо бути тут... щоб показати, що ми існуємо і що ми маємо значення», — говорить 30-річна Анна Реті, яка брала участь у марші в столиці, додавши, що багато ЛГБТК+ угорців щодня стикаються з дискримінацією та ворожістю.

«Наприклад, днями я вийшла на вулицю з райдужними аксесуарами, і люди витріщалися на мене, — сказала вона.

Читайте також: Зміна ставлення до ЛГБТ у ЗСУ змінює українське суспільство – The Economist

Одностатеві шлюби не визнаються в Угорщині, і лише гетеросексуальні пари можуть законно усиновлювати дітей. Уряд Орбана встановив у конституції  визначення шлюбу як союз між одним чоловіком і однією жінкою та обмежив усиновлення дітей геями.

Влада стверджує, що закон спрямований на захист дітей і не націлений на ЛГБТК+ спільноту, але він викликав занепокоєння серед угорських  геїв, бісексуалів і трансгендерів.

Минулого року деяких книготорговців оштрафували за продаж книг із зображенням гомосексуальності, які не були загорнуті в пластикову обкладинку, як того вимагає законодавство.

Читайте також: Футболіста французького клубу дискваліфікували за відмову підтримати ЛГБТ

А в листопаді директора музею було звільнено після того, як установа дозволила особам віком до 18 років відвідувати виставку World Press Photo, присвячену ЛГБТК+ контенту.

Напередодні суботнього маршу посольства Сполучених Штатів, Німеччини та 33 інших країн закликали Угорщину захистити права ЛГБТК+ і скасувати закони, які дискримінують членів спільноти.

До прайду разом із іншими дипломатами приєднався також посол США Девід Прессман.

«Це дивовижна країна з багатою історією людей, які відстояли і боролися за свободу. Люди, які сьогодні вийшли на марш, роблять це в найкращих традиціях країни», — сказав він журналістам.