Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 1 лютого повинен зустрітися з російським президентом Владіміром Путіним. Проте представники опозиційний альянс "Єдність для Угорщини" закликають його утриматися від цих переговорів, інформує klubradio.hu.
"У нинішній, особливо напруженій ситуації навколо конфлікту в Україні, ми вважаємо дружню зустріч Віктора Орбана з президентом Путіним особливо шкідливою. Такою, що суперечить нашим національним інтересам", - йдеться в заяві альянсу.
Цією зустріччю, переконані представники угорської опозиції, Орбан заохотить Путіна до подальшої ескалації.
Крім цього, під час зустрічі заплановано здійснити "рішучі кроки щодо (АЕС - ред.) "Пакш-2", а також підписати чергову угоду, яка буде невигідною для Угорщини. Це турбує представників опозиції.
Тому вони нагадують про серйозну військову загрозу, яка сьогодні нависла над Україною. У заяві сказано, що таким чином Путін хоче відродити СРСР "модернізованому вигляді, по суті це нова доктрина Брежнєва".
"Прийняття пропозиції зробить наш регіон, включаючи Угорщину, повністю вразливим для російського шантажу та експансіоністських прагнень", – йдеться у заяві.
Угорська опозиція заявила про важливість підтримки національного суверенітету та територіальної цілісності України на ділі, а не лише на словах. Зокрема й через те, що перед загрозою нової війни постали й угорці Закарпаття.
Нагадаємо, на тлі ситуації навколо України керівники щонайменше семи найбільших компаній Італії відмовитись брати участь у зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним, яка відбулася 26 січня у форматі відеоконференції.
На додачу президент США Джо Байден заявив, що готовий ввести персональні санкції проти господаря Кремля. Слідом за США про такого роду обмеження щодо Путіна заговорили й у Великій Британії.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".