UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина прийняла пакет антиімміграційних законів "Стоп Сорос"

Рада Європи та ОБСЄ вже прокоментували цю дію, заявивши, що нововведення не відповідають європейським стандартам.

Парламент Угорщини 20 червня проголосував за пакет законів, які вводять покарання у виді великих штрафів та навіть ув'язнення за допомогу біженцям і нелегальним іммігрантам; на цей пакет вже відреагували рада Європи та ОБСЄ, заявивши, що нововведення не відповідають європейським стандартам, повідомляє ВВС.

Нові закони прямо забороняють біженцям клопотати щодо легалізації в Угорщині у тому випадку, якщо вони хочуть прибути до країни через третю державу, а не безпосередньо з тієї країни, звідки вони втекли. Також відтепер на законодавчому рівні заборонено організоване розселення мігрантів в країні - це угорська "відповідь Чемберлену" на пропозицію Євросоюзу розподіляти біженців за квотами між усіма країнами ЄС.

Саме на боротьбі з нелегальною імміграцією будує свою політику правляча партія "Фідес" на чолі з угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном; тема імміграції нещадно мусується незважаючи на те, що в самій Угорщині навіть легальних іммігрантів практично немає, а та хвиля біженців з Близького Сходу, що затопила Європу у 2015-2016 роках, давно спала.

Пакет із трьох законів, названий "Стоп Сорос" по імені американського угорця, мільярдера і філантропа Джорджа Сороса (Д'єрдя Шороша), уряд вніс до парламенту у цьому році, перед квітневими виборами. "Фідес" звинувачує Сороса у підтримці масової міграції до Європи.

Венеціанська комісія, яка проводить експертизу і консультує країни Ради Європи з питань законодавства, планує оприлюднити цю 25-сторінкову доповідь у п'ятницю, 22 червня, і спеціально для цього зверталася до влади Угорщини з проханням почекати з голосуванням по пакету, але Будапешт у своїй звичній манері відмовився це робити.

При цьому біженців в Угорщині зараз насправді майже немає: за даними уряду, за останні три роки притулок у країні одержали лише 2269 осіб, при цьому не менше 90% з них одразу ж вирушили далі, до більш багатої Західної Європи.

Проте уряд Угорщини заявляє, що діє на випередження; за словами "орбаністів", у Азії та Африці є десятки мільйонів потенційних біженців до Європи.

За прикладом Угорщини, яка наполегливо бореться навіть з примарною перспективою появи у країні іммігрантів, починають йти інші країни Євросоюзу.

Нагадаємо, що 11 червня Італія відмовилася прийняти судно Aquarius з 629 мігрантами на борту. У відповідь президент Франції Еммануель Макрон звинуватив новий італійський уряд в "цинізмі і безвідповідальності". Через це Міністерство закордонних справ Італії викликало на аудієнцію посла Франції в Італії. У відомстві назвали реакцію Парижа неприйнятною.

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіни заявляв, що країна має намір депортувати півмільйона нелегальних мігрантів. Це було передвиборною обіцянкою його партії.

Тим часом Франція і Британія підписали нову угоду про прикордонний контроль, спрямовану на протидію нелегальній міграції. Згідно з договором, Лондон додатково виділить 44 мільйони фунтів стерлінгів на вирішення проблеми Кале, де розташований стихійний табір мігрантів.