Міністерство закордонних справ Угорщини подав скарги в ООН, ЄС та ОБСЄ на прийнятий раніше українським парламентом закон "Про освіту".
"Угорщина звернулася зі скаргою до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинному голові ОБСЄ, а також до верховного комісару ООН з прав людини і комісарові ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства", - сказано в повідомленні.
У скарзі до міжнародних організацій уряд Угорщини звертає увагу на ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту, який, на думку Будапешта, буде ущемляти права угорської меншини в Україні.
Як повідомлялося, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, а середня школа тепер стане 12-річною. Новий закон про освіту також декларує новий підхід до навчання: переходимо від школи, в якій тільки напихають знаннями та відтворюють їх, до школи компетентностей.
У міністерстві закордонних справ Угорщини розкритикували цей закон і підкреслили, що він порушує права угорської меншини. Також МЗС Угорщини відмовилося від підтримки міжнародних ініціатив України. Таке рішення пов'язали з тим же нещодавно прийнятим ВР законом про освіту.
Свою думку про український закон про освіту висловив і президент Молдови Ігор Додон. Він закликав "нинішнє політичне керівництво в Києві" переглянути мовні норми в новому законі. За його словами, до нього "вже надійшла величезна кількість реакцій від румунів і молдаван, які живуть в Україні, так само як і від інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій".
У свою чергу Павло Климкін заявив про те, що Україна має намір і після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту" гарантувати вільний розвиток мов національних меншин в державі.
За його словами, вже на цьому тижні Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо прийнятого закону і його застосування. "Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією", - сказав міністр.
Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".