Уряд в Будапешті закликав країни НАТО переглянути політику щодо України у своєму спеціальному меморандумі. За словами прем'єр-міністра Віктора Орбана, Україна - не правова держава, вона не поважає права угорської меншини на Закарпатті і не виконує своїх зобов'язань перед міжанродними організаціями. Попри те, що у західних столицях знають про проблеми з проведенням реформ в Україні, ніхто офіційно не висловлював таких гучних обвинувачень, які були викладені в меморандумі Орбана до лідерів країн НАТО і Генерального секретаря альянсу, пише польська Gazeta Prawna.
Видання підкреслює, що риторика Орбана про те, що Україна нібито стала провальною державою, дуже схожа на ту, яку Росія поширює після української Революції Гідності. Це ставить Польщу в складне становище.
Угорщина лишається ключовим партнером Варшави у суперечці з Єврокомісією. Не виключено, що Будапешт може вимагати від польської сторони підтримку своїх антиукраїнських вимог в НАТО в обмін на допомогу у суперечках на політичній арені ЄС. Водночас, для Польщі, попри історичні суперечки і занепокоєння через повільність проведення реформ, Україна лишається ключовим партнером у стримуванні Росії на східному фланзі НАТО і незамінним елементом в політиці безпеки. Варшава так само уразлива перед можливістю того, що історією з Закарпаттям може скористатися Кремль, якого в Будапешті вважають цінним партнером, а не ворогом.
Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.
Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".