UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина буде депортувати нелегальних мігрантів без суду

Нелегально проникли через угорський кордон і затриманих у межах восьмикілометрового зони, доставлять назад і перепровадять в "транзитні зони".

Мігранти, нелегально перетнули кордон Угорщини і затримані у межах восьмикілометрового прикордонної зони, починаючи з вівторка, 5 липня, будуть без судового процесу вирушати назад до Хорватії або Чорногорії.

За словами радника прем'єр-міністра Угорщини з питань безпеки Дьордя Баконді, після того, як затриманих нелегальних мігрантів доставлять назад до кордону, їм вкажуть шлях до найближчої "транзитній зоні". Опинившись там, мігранти можуть подати угорським властям офіційне прохання про притулок і чекати рішення.

"Транзитні зони" знаходяться в прикордонних районах по той бік паркану, побудованого в 2015 році, щоб повністю перекрити кордон з Хорватією і Сербією. Відповідно до закону, прийнятого влітку 2015 року, нелегальний перетин угорського кордону вважається кримінальним злочином. Порушників чекає судовий процес і покарання до трьох років позбавлення волі, в разі пошкодження прикордонного паркану - до п'яти років.

За даними Баконди, за час, що минув, судові рішення по такому виду злочинів виносилися 4942 рази, найчастіше мігранти засуджувалися до депортації до Хорватії або Чорногорії, що було важко реалізувати, оскільки ці країни не приймають біженців назад. З початку цього року кордон Угорщини перетнув 17351 нелегальний мігрант. За весь 2015 рік їх було близько 391 тисячі. З 199 тисяч поданих прохань про притулок Угорщина прийняла позитивне рішення у 264 випадках.

Читайте також: У Середземному морі в цьому році потонули майже 3 тисячі мігрантів

Раніше видання Frankfurter Allgemeine Zeitung писало, що пвіслюку закриття так званого "балканського маршруту" (через Македонію, Сербію і Хорватію в Австрію і держави Північної Європи) біженці знайшли альтернативні шляхи проникнення в Європу. У статті підкреслювалося, що деякі біженці з Греції намагаються проникнути в Албанію, звідки також морем добираються до Італії або продовжують рух на північ Європи на автомобілях. Причому сухопутний кордон між Грецією та Албанією подолати значно складніше, ніж морську між цими країнами та Італією через порізаності албанського ландшафту і гірського характеру місцевості.