Представники міжнародно визнаного Уряду національної єдності та опозиції на чолі з маршалом Халіфою Хафтаром домовилися про нове перемир'я у Лівії, повідомляє агенція dpa із посиланням на місію ООН.
Переговори військової комісії у складі "5+5" проходили в Женеві, наступна зустріч призначена на березень. Перемир'я повинне допомогти мирним мешканцям повернутися до своїх домівок.
Голова МЗС Німеччини Гайко Маас привітав укладання перемир'я у Лівії як важливий крок на шляху до прогресу, пише DW.
Попри досягнуту угоду, сторони відмовилися брати участь у переговорах під егідою ООН, призначених на 26 лютого. Організація Об'єднаних Націй підтримує Уряд нацєдності на чолі з Фаїзом Сараджем.
Опозиційний "уряд у Тобруці" закликав усіх членів делегації поїхати з Женеви через "втручання місії ООН у процес вибору переговірників".
Бойові дії у Лівії активізувалися у квітні 2019 року, керована Хафтаром "Лівійська національна армія", що контролює більшу частину країни, намагається взяти під контроль ще й столицю Тріполі.
Громадянська війна в Лівії не припиняється з 2011 року. У 2014 році в країні встановилося фактичне двовладдя: у Тріполі розташовується сформований за підтримки ООН УНЄ на чолі з Фаїзом Сараджем, а на сході країни, в Тобруці, – однопалатний парламент, який спирається на "Лівійську національну армію" Халіфи Хафтара.
Хафтара, який прагне захопити владу, підтримують Росія, Єгипет, ОАЕ і Саудівська Аравія. Російські бойовики ПВК "Вагнера", що воювали в Донбасі, входять до складу "ЛНА". Сараджа підтримують Туреччина та багатий арабський Катар, який допоміг повалити режим Муаммара Каддафі.
Докладніше про те, як Лівія стає плацдармом геополітичної гри Анкари і Москви, читайте в статті "Нова війна Ердогана" для "Дзеркала тижня. Україна".