UA / RU
Підтримати ZN.ua

Учасники кліматичного саміту COP28 обговорюють "поетапну відмову" від викопного палива — Reuters

Проект спільної заяви містить три варіанти формулювань щодо майбутнього викопного палива.

Проект того, що може стати остаточною угодою кліматичного саміту ООН COP28, свідчить про те, що учасники переговорів розглядають можливість закликати до "впорядкованої і справедливої" поступової відмови від викопного палива. Про це повідомляє Reuters.

Переговори є частиною процесу "глобального підбиття підсумків", в межах якого майже 200 країн намагаються узгодити плани щодо стримування зростання глобальної температури.

Читайте також: США виділять $3 млрд на “кліматичну допомогу” бідним країнам — Bloomberg  

Першим варіантом у проекті тексту є "впорядкована і справедлива поетапна відмова від викопного палива". Другий варіант передбачає заклик до "прискорення зусиль, спрямованих на поступову відмову від викопного палива". Третій варіант не передбачає жодної згадки про поетапну відмову від викопного палива.

Учасники переговорів ще не розпочали спроби знайти спільне бачення щодо майбутнього викопного палива. Вони використали першу фазу обговорень, щоб визначитися з варіантами і створити основу для того, що може бути найскладнішим питанням, щодо якого необхідно досягти згоди.

Проект тексту також включав варіант, за яким країни могли б погодитися на "швидку відмову від безперервного використання вугільної енергетики в цьому десятилітті" і негайне припинення будівництва нових вугільних електростанцій, що викидають CO2.

Однак у другому варіанті цього ж параграфу про поступову відмову від вугілля взагалі не згадується.

Читайте також: Глобальні викиди вуглекислого газу від викопного палива наближаються до рекордного рівня

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на кліматичному саміті COP28 закликав світових лідерів планувати майбутнє без викопного палива, заявивши, що немає іншого способу стримати глобальне потепління. Тим часом президент COP28 Султан Ахмед аль-Джабер запропонував продовжувати використовувати викопне паливо в майбутньому.

Саме використання викопного палива стало найбільш суперечливим питанням, що постало перед світовими лідерами на цьогорічному кліматичному саміті ООН у нафтовидобувній країні Об'єднаних Арабських Еміратах.