Співробітники СБУ викрили двох житомирських медиків у хабарництві за «сприяння» в оформленні групи інвалідності відставному військовослужбовцю ЗСУ, який отримав поранення під час проведення антитерористичної операції.
Про це повідомляє прес-центр управління СБУ у Житомирській області.
Оперативники спецслужби встановили, що медична співробітниця однієї з комунальних установ Житомирської міської ради оцінила допомогу пораненому АТОшнику у правильному оформленні документів попереднього медичного огляду у 14,4 тис. грн.
Крім того, правоохоронці задокументували, що у пораненого учасника АТО вимагав хабара ще й члена лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК).
За свій підпис під профільним висновком лікар зажадав 8 тисяч гривень. Інакше він погрожував проблемами із продовженням інвалідності або взагалі її скасування.
Таким чином, процес «супроводу» продовження інвалідності обійшовся пораненому черешникові майже 22,5 тисячі гривень, хоча колишній військовослужбовець мав на законне право на групу інвалідності.
Правоохоронці затримали посадову особу МСЕК у порядку ст.208 КПК України при отриманні обумовленої суми хабара на одній із вулиць Житомира.
За матеріалами СБУ йому оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем) Кримінального кодексу України.
Медичній робітниці комунальної установи інкримінується вчинення злочину за ч.3 ст.369-2 (зловживання впливом) КК України.
За місцями роботи підозрюваних у вимаганні хабарів було проведено санкціоновані слідчі дії.
Продовжується досудове розслідування, в рамках якого перевіряється інформація про інші можливі факти здирства фігурантами проваджень неправомірної вигоди та причетності до правопорушень інших працівників медичних установ міста.
Викриття зловмисників здійснили співробітники Управління СБ України у Житомирській області спільно зі слідчими головного управління нацполіції у Житомирській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Медиця – одна з найкорумпованіших структур в Україні, а "подяки" медикам у вигляді купюри в кишеню халата – звичайне явище.
Третині українців доводилося додатково платити лікарям за прийом чи безкоштовну послугу, свідчать результати опитування Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.
Додатково «дякувати» лікарям 33 відсоткам громадян доводилося за уколи, перев'язки, рентген, УЗД тощо.