UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Євросоюзі відреагували на заяву Помпео щодо Ірану

У ЄС продовжують наголошувати, що альтернативи ядерній угоді з Іраном немає.

У Євросоюзі відреагували на заяву США про готовність ввести наджорсткі санкції проти Ірану за деструктивну політику на Близькому сході, зазначивши, що це не було метою ядерної угоди. У заяві Європейської служби зовнішніх справ наголосили, що альтернативи цим домовленостям із Тегераном немає, пише "Радіо Свобода".

У відомстві зазначають, що угода з Іраном від початку не передбачала вирішення всіх питань у відносинах із Іраном, зокрема, щодо його ролі в регіоні, в спонсоруванні тероризму та порушенні прав людини. І виступ держсекретаря США не переконав ЄС у протилежному.

"Виступ секретаря Помпео не продемонстрував, що відмова від JCPOA (ядерна угода) зробила або зробить регіон безпечнішим від загрози розповсюдження ядерної зброї, чи як це ставить нас у більш сприятливі умови, щоб впливати на поведінку Ірану у сферах, що не входять до компетенції JCPOA. Немає альтернативи JCPOA", – наголошується у заяві.

Зі свого боку в Ірані заявили про готовність розпочати "судове переслідування" в разі запровадження Сполученими Штатами нових обмежувальних заходів проти країни. Крім того, усю відповідальність за наслідки такої політики в Тегерані пакладають на США.

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".