Єврокомісія виступає за проведення Brexit до 23 травня, або за довгостроковий перенесення цієї процедури. Про це повідомляють у середу європейські ЗМІ з посиланням на документ ЄК.
В Брюсселі пояснюють свою позицію тим, що 23 травня має бути крайнім терміном, оскільки відразу після цього стартують вибори до Європарламенту, в яких Лондон, що виходить з ЄС, вже не має брати участь.
Якщо ж Великій Британії буде потрібно більше часу для виходу з ЄС, їй доведеться просити про більш суттєве перенесення термінів і, таким чином брати участь у виборах в Європарламент.
"Будь-які інші варіанти, зокрема, продовження процедури Brexit до 30 червня, призвели б до серйозних політичних і юридичних ризиків для ЄС, а також до того, що частина невизначеності, від якої зараз потерпає Велика Британія, перенесеться у 27 країн, що залишаються в ЄС", - наголошується в документі.
У зв'язку з цим, як зазначає The Financial Times, у Брюсселі мають намір рішуче виступити проти ідеї перенесення Brexit на 30 червня.
Раніше прем'єр Великої Британії Тереза Мей оголосила, що попросила ЄС перенести Brexit з 29 березня на 30 червня 2019 року.
Глава уряду підкреслила, що має намір завершити вихід країни з ЄС "не пізніше 30 червня" і не планує просити влади Євросоюзу про новий перенесення дати.
Рішення було прийнято після того, як її наміри про проведення третього парламентського голосування за узгоджену з Брюсселем угоду щодо виходу Великої Британії з ЄС провалилися. Спікер Палати громад застосував прецедент 1604 року, згідно з яким неможливо винести на голосування пропозицію, яку було вже двічі відхилено. У січні британський парламент відхилив угоду Мей, аналогічне рішення винесли на березневому голосуванні.
До наміченої дати Brexit - 29 березня - залишилося дев'ять днів. Велика Британія та ЄС ще не домовилися про умови Brexit. 14 березня Палата громад проголосувала за відтермінування виходу королівства з блоку. Днем раніше парламент 321 голосом виступив проти того, щоб країна вийшла з Євросоюзу без угоди з Брюсселем.
Рішення про вихід Великої Британії з ЄС британці схвалили на референдумі влітку 2016 року. До того моменту Мей, яка очолювала МВС, виступала проти Brexit. Очоливши уряд, вона пообіцяла виконати волю виборців про вихід з ЄС.
Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливих їх рішеннях читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".