Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що скасований Верховною Радою України законодавчий пакет від 16 січня спільно з подальшим прийняттям закону про амністію буде "важливим кроком по зняттю напруги і здійснення наступних кроків по виходу з кризи".
"Сьогодні Верховна Рада ухвалила рішення про скасування законів від 16 січня. Якщо це буде разом з прийняттям закону про амністію, то це рішення стане важливим кроком щодо зняття напруженості у сформованій ситуації та здійснення подальших кроків у напрямку політичного діалогу та врегулювання кризи", - заявив Баррозу в Брюсселі по завершенню саміту Росія-ЄС.
Президент ЄК підтвердив політику відкритих дверей для України. "Ми готові йти далі, підписувати Угоду про асоціацію, якщо влада підтвердять, що вони прагнуть до розвитку демократії України", - сказав він.
Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус також позитивно висловився про рішення українського парламенту про скасування ряду законів від 16 січня і відставку прем'єр-міністра Миколи Азарова.
"Франція вітає скасування законів парламентом України, в неприпустимій формі обмежують політичні свободи. Це позитивне рішення і відставка глави уряду повинні відкрити шлях до діалогу між владою та опозицією в Україні", - заявив Фабіус.
За словами міністра, потрібно зробити все можливе для того, щоб "рухатися в бік політичного і мирного розв'язання кризи, що відбувається в країні".
Голова Європейської ради Херман ван Ромпей заявив, що Євросоюз, як і раніше готовий підписати Угоду про Асоціацію з Україною, якщо влада країни підтвердять прихильність демократії. За його словами, ЄС готовий продовжити консультації з Україною з цього питання на рівні експертів.
Європейська бізнес асоціація (ЄБА) також вітає рішення ВР про скасування прийнятих 16 січня законів і сподівається, що їх скасування дозволить відновити довіру інвесторів до України.
"Закони такого характеру неможливі для цінностей європейського законодавства, і ЄБА сподівається, що крок, зроблений більшістю депутатів, буде коректно і повністю втілений в життя. Сподіваємося, що ці перші прояви потенційного компромісу, які були продемонстровані, 28 січня, прискорять процес пошуку правильного зваженого вирішення політичної кризи мирним шляхом, і довіра інвесторів до України буде відновлено", - йдеться в заяві ЄБА.
Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 28 січня підтримала скасування прийнятих 16 січня одіозних законів, що здобули популярність як "закони про диктатуру". Перед цим депутати ухвалили голосувати за дане рішення пакетом і без обговорення.
За відповідний законопроект проголосував 361 народний депутат: Партія регіонів - 167, "Батьківщина" - 81, "УДАР" - 39, "Свобода" - 35, КПУ - 0, позафракційні - 39.
Таким чином, депутати скасували дев'ять з дванадцяти проголосованих 16 січня законів (№№ 721 - VII, 722-VII, 723-VII, 724 - VII, 725 - VII, 726 - VII, 727 - VII, 728 - VII, 729 - VII). !zn