UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС стурбовані ситуацією із Наталією Седлицькою

Рішеня суду про дозвіл слідчим отримати інформацію із телефону Наталії Седлецької викликало серйозні питання у ЄС.

Європейський союз схвильований через рішення Печерського суду Києва, згідно із яким слідчі отримали доступ до телефонних розмов, повідомлень та іншої інформації з телефону головної редакторки програми "Схеми" Наталії Седлецької. У ЄС вважають, що ніяке рішення суду не повинні порушувати свободи ЗМІ. Про це заявила речниця Євросоюзу Майя Косьянчич, передає "Європейська правда".

"Рішення Печерського райсуду про надання Генпрокуратурі доступу до мобільного телефону міжнародно визнаної журналістки Наталії Седлецької, включаючи її повідомлення та геолокацію, викликає дуже серйозні питання. Ніяке рішення суду не повинно порушувати основні свободи ЗМІ та міжнародні журналістські стандарти, такі як захист джерел журналістів" – йдеться у заяві.

Окрім того в Євросоюзі наголосили на тому, що Седлецька значною мірою сприяє боротьбі з корупцією в Україні.

"Ми очікуємо, що українська влада забезпечить сильний юридичний захист журналістів" – зазначено у заяві.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналісти інших видань, журналістські та антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Ижука.

В ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки мови не йде. У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко запропонував Седлецькій пояснити причини таких дій ГПУ при особистій зустрічі і без камер. Від виступу в прямому ефірі з цього приводу Луценко відмовився.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як стверджує ГПУ, доступ до інформації з телефону Седлецької слідчі отримали в рамках справи, яку Генпрокуратура зареєструвала стосовно директора НАБУ Артема Ситника у зв'язку з імовірним розголошенням даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика.

За день до цього член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу.