У ході позачергової зустрічі в Брюсселі глави МВС країн ЄС досягли принципової домовленості про розподілі 160 тисяч біженців.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр.
Наступна зустріч міністрів внутрішніх справ ЄС, на якій будуть узгоджені конкретні заходи вирішення кризи міграції, відбудеться 8 жовтня.
9 вересня Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив про плани збільшити кількість квот щодо біженців, яких повинні будуть розподілити між собою 28 країн ЄС, з 40 до 160 тисяч осіб. Відповідна пропозиція обговорювалася в ході екстреного саміту щодо мігрантів в Брюсселі.
У той же час в ООН вважають, що в найближчі два роки Європу очікує наплив 850 тисяч мігрантів. При цьому такі оцінки є заниженими.
Проти плану ЄС за квотами на мігрантів виступила "Вишеградська четвірка" (Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща), яка вважає, що цей механізм розподілу ситуацію не вирішить.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".