UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Японії пропонують перенести старість до 75 років - The Guardian

Лікарі пропонують запровадити так званий "передлітній" вік, щоб люди могли продовжувати працювати.

Японія зіштовхнулася з проблемою старіння населення. Тож група лікарів у країні запропонувала незвичний спосіб вирішення: змінити суть визначення "пенсійного" віку і посунути старість до 75 років.

Про це пише The Guardian, додаючи, що зараз японці йдуть на пенсію в 65 років. Але автори пропозиції про переосмислення старості вважають, що цей бар'єр "дуже застарілий" і не враховує зростання тривалості життя.

Колишній голова Японського геріатричного товариства доктор Ясуйоші Очі наголошує, що пропозиція не означає, що політики повинні ухвалити рішення і перенести пенсію для всіх японців на 75-річчя. Натомість люди, яким за 60, повинні отримати більш гнучкі правила, які дозволять продовжити працювати чи займатися волонтерством тим, що хоче цього.

"Ті, хто почуваються здоровими, все одно змушені йти на пенсію, коли їм виповнюється 60 чи 65 років. Таким чином, ті, хто зазвичай підтримували інших, тепер самі стають тими, кого підтримують. Ми вважаємо, що такий підхід дуже застарів", - сказав Очі.

Згідно з пропозицією, яку спільно розробили Японське геронтологічне товариство і Японське геріатричне товариство, японці у віці 65-74 роки не повинні вважатися старими. Натомість вони будуть людьми "передлітнього віку". Ті ж, кому виповнилося 75, будуть вважатися старими, а хто відсвяткував 90-й день народження - старожилами.

Видання нагадує, що у Японії вже давно спостерігаються демографічні проблеми, оскільки кількість пенсіонерів в країні зростає. Згідно з прогнозами, до 2065 року японців, кому за 65, в країні буде 27-38% від населення. Це кидає виклик для державного бюджету, оскільки через старіння населення кількість працездатних громадян, які своїми податками забезпечують пенсіонерів, скорочується. В 2015 році на одного літнього громадянина Японії припадало 2,3 працюючих, але до 2065 року цей вісоток скоротиться до 1,3%.

Раніше видання Financial Times писало, що старіння населення стало загрозою для економіки Східної Європи. Експерти вважають, що до 2060 року в Східній Європі буде лише 14 мільйонів працівників, що дорівнює сумарній кількості населення Чехії і Словаччини.