UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВООЗ повідомили про частку щеплень від COVID-19 в бідних країнах

«Вакцинний націоналізм» показав темну сторону глобалізації.

Як повідомив глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус, з 1 млрд зроблених ін'єкцій в світі, лише 0,3% припадає на бідні країни. 82% щеплень від COVID зробили в багатих країнах. Вакцинний націоналізм експерти називають головною перешкодою для перемоги над пандемією, свідчить інформація на сайті who.int.

«Сьогодні в світі вже ввели більше 1 млрд доз, але 82% з них були зроблені в країнах з високим і вище середнього рівнями доходів, і лише 0,3% ввели в країнах з низьким рівнем доходів», - повідомив Тедрос Гебрейесус на міжнародній зустрічі країн-членів ЄС на тему доступу до ліків і медичних засобів.

Він назвав нерівний доступ до вакцин від COVID-19 однієї з головних проблем пандемії, а також зазначив, що кошти профілактики, лікування та реабілітації часто недоступні тим, хто більше за всіх потребує.

Раніше писали, що «Вакцинний націоналізм» яскраво показав темну сторону глобалізації ». Коли препарати від COVID нерівномірно розподіляються між країнами, світова економіка може втрачати до $9,2 трлн.

Посилаючись на результати аналізу Дослідницького фонду Міжнародної торгової палати, глава ВООЗ повідомив, що майже половина цих збитків - близько $4,5 трлн - доведеться саме на розвинені країни - США, Великобританію, Німеччину та інші. Настільки нерівномірний розподіл вакцин Гебрейесус назвав «катастрофічним моральним провалом» для всього світу.

Захисники багатосторонності і глобалізму часто заявляють, що їх підходи до зовнішньої політики і економічного розвитку нівелюють націоналістичні напрямки. Вони розглядають такі спільні домовленості, як Паризьке кліматичну угоду або ядерна угода з Іраном, як ідеальні способи спільної роботи країн заради глобального блага. Глобальну вільну торгівлю часто називають панацеєю від ендемічної бідності і двигуном зростання в розвинених країнах. Однак, пандемія COVID повністю змінила погляди на глобалізацію. Європейський Союз виявився у війні з Британією через експорт вакцин. Індія також вдалася до «вакцинному націоналізму», призупинивши експорт щеплень. Міжнародні угоди і основи глобалізму починають втрачати свою актуальність на тлі пандемії і внутрішніх проблем країн.

ЄС, звичайно ж, заявив, що не бере участі в «Вакцина націоналізмі».

У березні глава ВООЗ повідомляв, що міжнародне партнерство ACT Accelerator, націлене на боротьбу з пандемією, зіткнулося з недофінансуванням в розмірі $22 млрд. У ACT Accelerator входить, серед іншого, програма COVAX, по якій бідні країни безкоштовно отримують вакцини від COVID.

Читайте також: ВООЗ застеріг Європу від коронавірусного «шторму»

Тим часом, занадто стрімке зняття карантинних обмежень в Європі, покликаних боротися з COVID-19, може спровокувати нові спалахи захворюваності. З таким попередженням виступила Всесвітня організація охорони здоров'я.