UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Вірменії звільнили з-под арешту екс-президента Роберта Кочаряна

Противники Кочаряна провели акцію протесту перед будівлею суду в Єревані.

У Вірменії Єреванський суд загальної юрисдикції змінив запобіжний захід екс-президенту країни Роберту Кочаряну і випустив на свободу під поручительство президента Нагірно-Карабахської Республіки Бако Саакяна і його попередника на цій посаді Аркадія Гукасяна.

Роберт Кочарян вже звільнений, що викликало вкрай протилежну реакцію в суспільстві: прихильники Кочаряна захоплено вітали те, що відбувається, прихильники прем'єр-міністра Нікола Пашиняна провели перед будівлею суду акцію протесту, повідомляє News.am.

Один з учасників акції повідомив, що завтра, 19 травня, вони знову зберуться на Площі Свободи.

"Ми проведемо ходу і своїми закликами покажемо людям, що нас не стільки, нас набагато більше. Всі ті, хто бажає бачити Роберта Кочаряна заарештованим, нехай завтра приєднаються до нас. Я пропоную дати час суду, щоб він заарештував Роберта Кочаряна до 16:00 понеділка", - сказав він.

У кримінальній справі щодо подій 1-2 березня 2008 року екс-президент Вірменії Роберт Кочарян звинувачується у поваленні конституційного ладу за попередньою змовою з іншими особами. У цій справі проходять ще троє високопоставлених чиновників.

1 березня 2008 року після президентських виборів, на яких, за офіційними даними, перемогу здобув Серж Саргсян, пройшли акції протесту опозиції. Під час зіткнень між силовиками і демонстрантами загинули 10 людей, сотні були поранені. Обставини досі залишаються нез'ясованими.

1 березня 2008 року у ході масових акцій протесту, що почалися після президентських виборів 2008 року, які виграв Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій. Рано вранці 1 березня 2008 року поліцейські напали на ночувавших на площі Свободи у Єревані опозиційних демонстрантів, які висловлювали свій протест проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше у той же день на площі біля пам'ятника Олександру Мяснікяну і в її околицях між протестуючими і силовиками відбулися зіткнення, в результаті яких 10 осіб загинули, сотні отримали поранення.

Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез'ясованими.

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".