UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Вірменії відбудуться дострокові вибори — Пашинян погодився

Він запевнив, що не тримається за свою посаду. 

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян погодився в 2021 році провести позачергові парламентські вибори. Для цього він вже запросив на перші консультації парламентські та позапарламентські сили, інформує Радио Азатутюн.

"Зараз вже очевидно, що опозиційний процес з вимогою відставки прем'єр-міністра не отримав підтримки народу. У опозиції були всі можливості згенерувати народну підтримку навколо своєї вимоги: опозиція володіє колосальними фінансовими, інформаційними, організаційними ресурсами, у неї були широкі можливості для організації мітингів і акцій протестів. Але вона не тільки не змогла забезпечити народну підтримку своїм вимогам, але і число її прихильників досягло мінімуму і вуличний процес сходить нанівець. Ніхто не може сказати, що ми зберегли владу за допомогою грубої сили. Навпаки, нас звинувачують у зайвій м'якості", - заявив Пашинян.

За його словами, він разом зі своєю командою готовий відзвітувати перед народом. Пашинян запевнив, що не тримається за крісло прем'єр-міністра. 

"Я також готовий покинути пост прем'єр-міністра в результаті рішення народу. І я можу покинути пост прем'єр-міністра тільки за рішенням народу... Є тільки один варіант отримання відповідей на всі ці питання - проведення позачергових парламентських виборів. Виходячи з вищевикладеного, запрошую парламентські та зацікавлені позапарламентські сили провести консультації про проведення позачергових парламентських виборів у 2021 році", - написав прем'єр-міністр Вірменії.

Читайте також: ЗМІ: У Єревані страйкують працівники метро — вимагають відставки Пашиняна

Напередодні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв і глава Кремля Володимир Путін підписали договір про припинення війни в Нагірному Карабасі з 01:00 10 листопада.

8 листопада Алієв заявив про захоплення азербайджанськими військовими   стратегічно важливого міста Шуші. Вірменія втрату контролю над містом заперечувала, але 9 листопада було змушена підтвердити.

Бойові дії в Нагірному Карабасі загострилися 27 вересня. Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів. Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Детальніше про ситуацію в Нагірному Карабасі читайте в статті Володимира Кравченка « Загибель республіки ».