UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Венесуелі звинуватили режим Мадуро в спробі вивезти 20 тонн золота на російському літаку

Це приблизно 20% усього золотого запасу південноамериканської країни.

Депутат Національних зборів Венесуели Хосе Герра заявив про те, що Центральний банк країни планує вивезти 20 тонн золота. Герра припустив, що золото з резервів вивезуть на російському літаку Boeing 777 авіакомпанії Nordwind, який прилетів до країни напередодні.

Boeing 777 прилетів до Каракасу з Москви, свідчать дані трекера Flightradar.

Джерело агентства Bloomberg повідомило, що Центробанк Венесуели підготував до відвантаження 20 тонн золота, вартістю $ 840 мільйонів. Це приблизно 20% усього золотого запасу південноамериканської країни.

"Ми отримали інформацію від чиновників Центробанку Венесуели: з Москви прибув літак, на якому ми збираємося вивезти не менше 20 тонн золота. Ми вимагаємо пояснень від Центробанку. Це не золото Каліксто Ортеги (глава Центробанку Венесуели – ред.), а венесуельського народу ", - заявив Герра

.@JoseAGuerra | "Nos llega de información funcionarios del BCV: llegó un avión desde Moscú, en el cual se pretende extraer al menos 20 toneladas de oro. Exigimos al BCV detalles de lo que está pasando. Ese oro no es de Calixto Ortega, es del pueblo venezolano". #AsambleaVE

- Asamblea Nacional (@AsambleaVE) January 29, 2019

Напередодні уряд США надав лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо, якого у Вашингтоні визнали тимчасовим президентом латиноамериканської країни, контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах.

Зазначимо, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами.

Раніше Банк Англії, головне фінансове установа Великої Британії, відмовився виконати прохання уряду Ніколаса Мадуро, чинного президента Венесуели, щодо повернення до країни золотих злитків на суму 1,2 млрд доларів США, поміщених у банк на зберігання, пішовши назустріч настійним проханням офіційних осіб США та спікера парламенту Венесуели Хуана Гуайдо.

Читайте також: Росія і Китай підтримують режим Мадуро в обмін на доступ до нафти Венесуели – розвідка США

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. Унаслідок зіткнень загинули вже близько 30 осіб.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".