Уряд Венесуели заявив про закупівлю декількох тисяч тонн продовольства, яке буде розподілятися через громадські ради.
Як заявив міністр продовольства країни Родольфо Марко, виступаючи на мітингу в Каракасі, таким чином планується розподілити близько 70% закуплених продуктів харчування.
Опозиційні політики вже висловили побоювання, що лояльні владі поради можуть проявляти дискримінацію по відношенню до прихильників опозиції.
Економічна криза у Венесуелі в останні роки призвів до нестачі продуктів харчування і дефіцит предметів першої необхідності, зокрема, туалетного паперу, гігантським черг і епізодами мародерства.
3 червня повідомлялося, що у столиці Венесуели бунт: люди з криками "ми голодні!" перекрили головний проспект.
Економічна криза, що охопила Венесуели в останні роки, викликана проблемами в енергетиці. Через тривалу посуху гідроелектростанції не можуть працювати на повну потужність. Криза супроводжується сильною інфляцією, безробіттям і нестачею товарів, в тому числі й першої необхідності, й їжі. Зараз в країні діє режим скороченій до двох днів (понеділок-вівторок) робочого тижня для працівників бюджетної сфери. В школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер. Зростання цін у квітні становив у країні 181%, при цьому жителі країни змушені відвідувати магазини за розкладом.
Протести, викликані економічними вимогами, вже мають і політичний характер. Учасники виступів вимагають відставки президента країни Ніколаса Мадуро, який раніше ввів у країні режим надзвичайного стану.
Прихильники опозиції звинувачують Мадуро в тому, що той, продовжуючи надзвичайний стан, намагається уникнути референдуму про відставку президента країни. На користь проведення такого плебісциту вже зібрано 1,8 млн підписів, наголошується в повідомленнях.
У січні 2016 року уряд країни запровадив надзвичайний стан у зв'язку із загостренням економічної кризи і стрімким зростанням інфляції. У березні президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ, згідно якому в країні на 60 днів продовжується надзвичайний економічний стан.
Уряд Венесуели прийняв рішення продовжити до кінця травня режим скороченого до двох днів робочого тижня для працівників бюджетної сфери. Раніше у Венесуелі перевели держсектор на дводенний робочий тиждень, зробивши робочими днями тільки понеділок і вівторок. У школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер.