UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Великій Британії петиція про скасування Brexit набрала понад мільйон підписів

Парламент зобов'язаний розглянути петицію, якщо вона набирає 100 тисяч підписів, а звернення по Brexit зібрало їх вже понад мільйон.

Суперечності в уряді з виходом Великої Британії з ЄС призвели до того, що в країні почали ширитися протести проти Brexit. Зокрема, була зареэстрована петиція з вимогою скасувати вихід з європейського блоку. Дивного нічого немає: у Британії за вихід голосувало майже стільки ж, скільки і проти нього.

Петиція з вимогою призупинити процедуру виходу з ЄС і скасувати Brexit набрала до вечора четверга, 21 березня, понад мільйон підписів. Парламентський сайт, де вона розміщена, кілька разів припиняв роботу, не справляючись з кількістю охочих залишити свій голос.

"Уряд постійно заявляє, що вихід із ЄС - це воля народу. Нам потрібно покласти край цим заявам, довівши силу суспільної підтримки, для того щоб залишитися в ЄС", - йдеться в петиції на сайті, передає Капітал.

Сплеск бажаючих залишити підписи стався вранці в четвер, наступного дня після скандального звернення прем'єра Терези Мей до нації. На 16.15 місцевого часу (18.15 по Києву) петицію підписали 1,086 мільйона чоловік. Відразу після того, як петиція набрала мільйон підписів, сайт припинив роботу, однак через кілька хвилин функціонування було відновлено. Точно такий же збій стався вранці.

Напередодні у зверненні до нації прем'єр Тереза Мей поклала на парламент провину за те, що угоду по Brexit все ще не затверджено, через що Лондону довелося просити Брюссель про перенесення термінів виходу з Євросоюзу. Слова Мей викликали критику в палаті громад, дехто звинуватив прем'єра в неповазі, залякуванні, а деякі парламентарії навіть заявили, що відчувають загрозу після того, як Мей у зверненні протиставила парламент нації та самій собі. Заступник спікера палати громад Ліндсі Хойл направив депутатам лист, в якому попросив проявляти обережність у зв'язку напруженістю в суспільстві, їздити на таксі або спільно з групами колег.

За діючими правилами парламент зобов'язаний розглянути петицію, якщо вона набирає 100 тисяч підписів. Дебати щодо петиції будуть призначені в найближчі дні. Однак прихильники Brexit вважають, що парламентарії не повинні прислухатися до думки тих, хто залишив свої підписи під петицією.

"Якщо вона набере 17,4 мільйона голосів (стільки людей проголосували в 2016 році за Brexit), то тоді буде явний привід щось робити", - сказала лідер палати громад, консерватор Андреа Лідсом.

Згідно з даними 2017 року, населення Великобританії становить 66,04 мільйона чоловік.

У середу прем'єр Великобританії Тереза Мей попросила ЄС перенести Brexit з 29 березня на 30 червня 2019 року, при цьому вона відмовилася виконувати рекомендації спікера парламенту і має намір внести на розгляд палати громад все ту ж, раніше двічі відкинуту, пропозицію щодо тексту угоди з ЄС. Напередодні прем'єр пообіцяла, що документ внесе до парламенту найближчими днями, а голосування по ньому може пройти на наступному тижні. Мей продовжила консультації з політичними партіями про угоду з Brexit, однак всі їх учасники говорять про відсутність прогресу. Лейбористи від участі в консультаціях відмовилися.

Рішення про вихід Великої Британії з ЄС британці схвалили на референдумі влітку 2016 року. До того моменту Мей, яка очолювала МВС, виступала проти Brexit. Очоливши уряд, вона пообіцяла виконати волю виборців про вихід з ЄС.

Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливих їх рішеннях читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".