UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Великій Британії підрахували, скільки економіка країни втратить через Brexit

При цьому, у британському Міністерстві фінансів спростовують такі прогнози.

Згідно дослідженням британського Національного інституту економічних і соціальних досліджень (NIESR), економіка країни втратить 70 мільярдів фунтів стерлінгів, а це приблизно 81 мільярдів євро через угоди про вихід країни з ЄС прем'єр-міністра Бориса Джонсона, повідомляє BBC

"Через Brexit-угоди Бориса Джонсона економіка Великої Британії втратить 70 мільярдів фунтів стерлінгів у порівнянні з тим, якщо б країна залишилася в ЄС", - йдеться в повідомленні.

Згідно з дослідженням ВВП Англії буде через 10 років на 3,5% нижче, ніж тоді б, коли країна залишилася в складі Європейського Союзу.

У NIESR припускають, що схвалена угода Джонсона "зменшить ризик на безладний вихід країни з ЄС, але одночасно і виключить можливість більш тісних торговельних відносин з блоком".

Експерти відзначили, що незважаючи на угоду між Брюсселем і Лондоном про усунення невизначеності, митні та регуляторні бар'єри "будуть перешкоджати торгівлі товарами та послугами з континентом, залишаючи всі регіони Сполученого Королівства в гіршому становищі, ніж якщо б Велика Британія залишалася в ЄС".

Однак у британському Міністерстві фінансів заявили, що планують укласти "більш амбіційне" угода з ЄС, ніж те, на якому "NIESR засновує свої висновки".

"Ми хочемо укласти всеосяжну угоду про вільну торгівлю з Євросоюзом, більш амбітне, ніж стандартна угода про вільну торгівлю, на якому NIESR засновує свої висновки", - сказав представник міністерства.

У звіті також вказується, що пропонована угода про вільну торгівлю з ЄС було дещо гірше для економіки, ніж минулорічне угоду Терези Мей.

Як зазначає видання, заснований в 1938 році NIESR не має партійних політичних зв'язків і є найстарішим незалежним інститутом економічних досліджень у Англії.

30 жовтня, стало відомо про те, що Велика Британія офіційно не виходить з ЄС до 31 січня.

Європейська рада формально затвердив рішення про продовження строку, передбаченого статтею 50 Договору про ЄС, що дозволяє відкласти Brexit.

У середу, 23 жовтня, посли 27 держав Європейського Союзу на зустрічі в Брюсселі не прийняли рішення щодо прохання Лондона надати нову відстрочку для Brexit, але схиляються до того, щоб погодитися відкласти вихід Великобританії з ЄС на три місяці, повідомляє Deutsche Welle

Попередньо, посли домовилися до того, щоб перенести дату виходу Великобританії зі складу Євросоюзу ще на три місяці, тобто до 31 січня.

Нагадаємо, 17 жовтня Євросоюз і Великобританія досягли нових домовленостей Brexit. Угоду було схвалено між британськими та європейськими переговорними командами перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі.

У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.

Більше про проблеми та ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для ZN.UA "Ендшпіль".