UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Вашингтоні відреагували на повідомленні про виробництво балістичних ракет КНДР

Американська розвідка стежить за виконанням Кім Чен Ином обіцянок, даних Трампу в Сінгапурі.

У Державному департаменті США не стали коментувати інформацію The Washington Post про продовження КНДР робіт з виробництва міжконтинентальних балістичних ракет. Офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства Хізер Ноуэрт порадила спитати про це у розвідувального співтовариства.

"Ми виходимо з тих зобов'язань, які голова Кім дав нашому президентові. Це зобов'язання щодо ядерного роззброєння... Що стосується цих конкретних повідомлень, я їх бачила. Нам добре відомо про цих повідомленнях, але це питання розвідки, і я не можу вдаватися в подробиці", - пояснила вона на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, 31 липня.

Напередодні авторитетне видання The Washington Post повідомило з посиланням на власні джерела в розвідувальному співтоваристві США, що КНДР продовжує розробку та виробництво міжконтинентальних балістичних ракет.

За надані видання, виготовлення та спорядження нових балістичних ракет, які, ймовірно, здатні досягти території США, ведеться на виробничому майданчику недалеко від Пхеньяну.

Інформація з супутникових знімків свідчить про те, що КНДР ввела в дію мінімум одну, якщо не дві МКБР на рідкому паливі.

Незадовго до цього державний секретар США Майк Помпео під час зустрічі з заступником голови ЦК трудової партії Кореї Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану.

Раніше у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з держсекретарем Майком Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".